Pagrindinis puslapis Naujienos Diana Nausėdienė susitikime su JAV lituanistinio švietimo atstovais: „Lietuviai esame tol, kol puoselėjame savo kalbą ir kultūrą“

Diana Nausėdienė susitikime su JAV lituanistinio švietimo atstovais: „Lietuviai esame tol, kol puoselėjame savo kalbą ir kultūrą“

Diana Nausėdienė susitikime su JAV lituanistinio švietimo atstovais: „Lietuviai esame tol, kol puoselėjame savo kalbą ir kultūrą“

lrp.lt nuotr.

www.voruta.lt

Rugsėjo 21 d. Lietuvos generaliniame konsulate Niujorke Diana Nausėdienė susitiko su JAV rytinės pakrantės lituanistinio švietimo atstovais.

„Nors mus skiria vandenynas ir laiko juostos, tačiau vienija vienas žodis – Lietuva. Jame telpa ir viena seniausių pasaulio kalbų, ir sudėtinga, bet įkvepianti istorija, ir mūsų gyvenimo būdas bei kultūra. Dėkoju, kad imatės lyderystės ir saugote bei puoselėjate lietuvybę diegdami gimtosios kalbos žinias vaikams. Juk lietuviai esame tol, kol puoselėjame ir saugome savo kalbą ir kultūrą“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė pirmoji ponia.

Susitikime dalyvavo Niujorko Maironio mokyklos, vienos seniausių JAV, įkurtos dar 1950 metais, direktorė ir mokytojos, taip pat Aleksandros Kazickienės lituanistinės mokyklos, dr. Vinco Kudirkos lituanistinės mokyklos, Vinco Krėvės lituanistinės mokyklos, Vaivos Vėbraitės lituanistinės mokyklos ir lituanistinių mokyklų ,,Lietuvėlė“ ir „Saulutė“ vadovės ir mokytojos.

Lituanistinių mokyklų atstovai pasidalijo gerąja patirtimi, kaip pavyksta užtikrinti lituanistinių mokyklų veiklos tęstinumą ištisus dešimtmečius: JAV yra rengiami bei leidžiami lituanistinėms mokykloms skirti vadovėliai, vyksta mokytojų tobulinimosi kursai, įvairūs lituanistiniai renginiai.

Pokalbio metu taip buvo aptartos problemos, su kuriomis susiduria emigravę tautiečiai JAV: vaikų ir tėvų motyvacija mokytis savaitgaliais, išsiblaškiusi po įvairias vietoves diaspora.

D. Nausėdienė padėkojo susitikime dalyvavusiems mokytojams už jų atsidavimą lietuvybei ir ilgametį darbą bei pakvietė visus lituanistinio švietimo atstovus, moksleivius bei jų tėvus lankantis Lietuvoje susitikti dar kartą.

D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo užsienyje globėja, aktyviai dalyvauja užsienio lietuvių švietimo renginiuose.

Prezidento komunikacijos grupė

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.