Pagrindinis puslapis Lietuva Diana Nausėdienė Kovo 11-osios išvakarėse lituanistinių mokyklų bendruomenėms: ačiū už susitelkimą

Diana Nausėdienė Kovo 11-osios išvakarėse lituanistinių mokyklų bendruomenėms: ačiū už susitelkimą

Diana Nausėdienė Kovo 11-osios išvakarėse lituanistinių mokyklų bendruomenėms: ačiū už susitelkimą

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Roberto Dačkaus nuotr.

www.voruta.lt

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, nuotoliniu būdu susitiko su lituanistinių mokyklų užsienyje atstovais.

Pirmoji ponia bendravo su plačiai pasaulyje išsibarsčiusiomis bendruomenėmis iš Australijos, Indonezijos, JAV ir Europos.

D. Nausėdienė  pasveikino lituanistinių mokyklų bendruomenes su artėjančia švente, domėjosi šių bendruomenių aktualijomis, padėkojo už lietuviškumo puoselėjimą ir pilietiškumo stiprinimą. Ji pažymėjo, kad tarptautinis susitelkimas ir solidarumas ypač svarbus šiandieninių įvykių Ukrainoje kontekste.

„Ačiū, kad branginate ryšį su Lietuva. Lituanistinis ugdymas pasaulio lietuvių bendruomenėse ir šeimose yra svarbi lietuvių tautos stiprybės ir Lietuvos pilietinės galios, valstybingumo prielaida. Lituanistinių mokyklėlių mokytojai ir bendruomenės atlieka vienijantį vaidmenį ir jungia lietuvius visame pasaulyje“, – sakė pirmoji ponia.

D. Nausėdienė teigė, kad lituanistinis ugdymas užsienyje svariai prisideda prie lietuvių šeimų telkimo, ryšio su Lietuva išlaikymo, skatina tarpusavio bendravimą ir rūpinimąsi gimtąja kalba, Lietuvos kultūros, tradicijų ir vertybių sklaida.

Tai, pasak pirmosios ponios, kritiškai svarbūs elementai, siekiant išlaikyti lietuviškąją tapatybę diasporose.

Prezidento komunikacijos grupė