Diana Nausėdienė ir Karalienė Mathilde atidarė litvakų menininko parodą

Diana Nausėdienė ir Karalienė Mathilde atidarė litvakų menininko parodą

Valstybinio Belgijos Karalių vizito Lietuvoje metu pirmoji ponia Diana Nausėdienė ir Belgijos Karalienė Mathilde apsilankė Vilniaus Gaono žydų muziejuje, kur susipažino su litvakų dailininkų kūryba.

D. Nausėdienė ir Karalienė Mathilde aptarė Lietuvos ir Belgijos kultūrinį paveldą, istorinės atminties puoselėjimą bei akcentavo šalių bendradarbiavimo svarbą Lietuvą ir Belgiją siejančio kultūros paveldo srityje.

Vizito metu buvo atidaryta iš Šeduvos kilusio ir Belgijoje gyvenusio litvakų dailininko Kopelio Simelovičiaus darbų paroda. Eksponuojami darbai į Lietuvą atkeliavo iš Belgijos žydų muziejaus kolekcijos, kur netikėtai buvo atrasti tik šiemet. Šio muziejaus rinkiniuose yra ir daugiau reikšmingų eksponatų bei dokumentų, susijusių su Lietuvos žydų istorija.

Pirmosios ponios D. Nausėdienės teigimu, šis vizitas yra proga ne tik atkreipti dėmesį į kultūros paveldo išsaugojimą, bet ir į istorinę atmintį apskritai.

„Prasminga ir garbinga ne tik išsaugoti, bet ir aktualizuoti istorinę atmintį. Šiandien, vykdomos karinės agresijos prieš taikius Ukrainos gyventojus kontekste, tai nepaprastai svarbu. Litvakų menininkų kūriniuose užfiksuota istorija liudija Europą siejančius istorinius saitus ir leidžia geriau suprasti dabartį, įkvepia puoselėti svarbiausias žmogiškąsias vertybes“, – teigė D. Nausėdienė.

Per pirmosios ponios ir Karalienės apsilankymą, K. Simelovičiaus meno ir kitų, taip pat ir Lietuvos istorijai reikšmingų istorinių objektų atradimo pagrindu, tarp Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Belgijos žydų muziejaus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Ji leis užtikrinti tolesnį bendradarbiavimą tarp muziejų, keičiantis žiniomis ir istoriniais tyrimais.

Prezidento komunikacijos grupė
Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.