Pagrindinis puslapis Lietuva Dėl vietos „Misija Sibiras’14” ekspedicijoje varžysis 76 jaunuoliai

Dėl vietos „Misija Sibiras’14” ekspedicijoje varžysis 76 jaunuoliai

Šią vasarą pasisemti pilietiškumo ir stiprybės lankant lietuvių tremties ir kalinimo vietas Sibire panoro per 700 žmonių. Dėl vienos vietos ekspedicijoje „Misija Sibiras’14” susigrūmus net 44 žmonėms, pirminis šio projekto tikslas įgyvendintas, teigia organizatoriai. Patekti į galutinę ekspedicijos komandą toliau sieks 76 jaunuoliai.

Šiemet siekėme dar kartą įsitikinti, kad pilietiško ir savo šalies praeitimi, taigi, ir ateitimi, besirūpinančio jaunimo Lietuvoje anaiptol nemažėja. Priešingai, šiemet gautas kone perpus didesnis anketų skaičius nei praėjusiais metais įrodo, kad šis projektas išlieka aktualiu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančiam jaunimui“, – teigia devintus metus gyvuojantį projektą „Misija Sibiras“ organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ vadovas Arnas Marcinkus.

Anot jo, ypač džiugina tai, kad vienas iš septynių pretendentų į „Misija Sibiras’14” ekspediciją buvo užsienyje gyvenantis lietuvis. Tai esanti dar viena šio projekto siekiamybė – suartinti po visą pasaulį išsibarsčiusius tautiečius – kuri, regis, taip pat buvo įgyvendinta.

Šių metų ekspedicija tradiciškai į lietuvių tremties ir kalinimo vietas išvyks liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną. Šia data norime pasakyti, kad visame pasaulyje gyvenantis jaunimas moka ir gali susitelkti vardan bendro tikslo, būti pilietiškas, nesvarbu, kur jis gyventų“, – sako A. Marcinkus.

Pasibaigus pirmajam atrankos etapui 76 jaunuoliai toliau sieks įrodyti, kad yra verti vietos „Misija Sibiras’14” ekspedicijoje. Kurie iš jų atsidurs tarp 16 geriausiųjų paaiškės po jau šį savaitgalį vyksiančio bandomojo žygio, po kurio paaiškės tikrasis kandidatų psichologinis ir fizinis pasirengimas vykti į tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusias ir niekieno dešimtmečius nelankytas vietas.

Jau antrus metus iš eilės galime džiaugtis ypač kokybiškai užpildytomis ir didžiulę pretendentų motyvaciją dalyvauti šiame projekte atskleidžiančiomis anketomis. Išrinkti verčiausius antrojo atrankos etapo buvo be galo sunku, tačiau esame tikri, kad šie 76 jaunuoliai pajėgs įveikti visą bandomojo žygio maršrutą, besikertantį su istorinę reikšmę turinčiomis vietomis, ir įrodyti, kad jei ne šiemet, tai kitąmet tikrai yra pajėgūs vykti į ekspediciją Sibire“, – tvirtina A. Marcinkus.

Pasak projekto organizatorių, šiemet norintiems prasibrauti į „Misija Sibiras’14” komandą teks įveikti ne vieną dešimtį kilometrų pėsčiomis, aplankyti ir tinkamai pagerbti laivės kovų dalyvių žūties vietas, taip pat ir Pirmojo pasaulinio karo bei 19 amžiaus kovas menančias vietoves.

Galutinė „Misija Sibiras’14” 16 žmonių komanda turėtų paaiškėti jau kitos savaitės pradžioje.

Šis projektas gyvuoja tik žmonių gerumo dėka. Gerus ir kilnius darbus remiantis bei palaikantis aukojimo portalas „Aukok.lt“ ketvirtus metus iš eilės kviečia visus tapti šio kilnaus projekto dalimi. Čia projektui galima paaukoti neribotą sumą. O dabar prisidėti prie projekto „Misija Sibiras‘14“ galima ir dar paprasčiau. Tiesiog paėmus savo telefoną ir numeriu 1405 išsiųsti trumpąją SMS žinutę su tekstu 1175. SMS žinutės kaina 5 Lt (auka – 3,75Lt)

Misija Sibiras“ tai jau devintus metus labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamas jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą ugdantis projektas. Nuo jo vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.