Pagrindinis puslapis Europa Dar vienas Rusijos bandymas panaudoti dujas kaip šantažo priemonę

Dar vienas Rusijos bandymas panaudoti dujas kaip šantažo priemonę

Dar vienas Rusijos bandymas panaudoti dujas kaip šantažo priemonę

www.voruta.lt

Europos Komisijos pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas „Gazprom“ pranešus apie dujų tiekimo į kai kurias ES valstybes nares nutraukimą.

„Gazprom“ pranešimas, kad jis vienašališkai nutraukia dujų tiekimą vartotojams Europoje, yra dar vienas Rusijos bandymas panaudoti dujas kaip šantažo priemonę. Tai nepateisinama ir nepriimtina.

Tai dar kartą parodo Rusijos, kaip dujų tiekėjos, nepatikimumą. Esame pasirengę tokiam scenarijui. Palaikome glaudžius ryšius su visomis ES valstybėmis.

Jau kurį laiką dedame pastangas, kad užtikrintume alternatyvų tiekimą ir geriausią įmanomą atsargų lygį visoje ES. Valstybės narės parengė būtent tokiam scenarijui skirtus nenumatytų atvejų planus ir mes su jomis koordinuotai ir solidariai dirbome.

Šiuo metu kaip tik vyksta Dujų koordinavimo grupės posėdis. Rengiame koordinuotą ES atsaką. Taip pat toliau dirbsime su tarptautiniais partneriais, kad užtikrintume alternatyvius srautus. Ir toliau dirbsiu su Europos ir viso pasaulio šalių vadovais, kad užtikrintume energijos tiekimo saugumą Europoje.

Europiečiai gali būtų tikri, kad šio naujo iššūkio akivaizdoje esame vieningi ir visapusiškai solidarūs su paveiktomis valstybėmis narėmis. Europiečiai gali tikėtis visapusiškos mūsų paramos.“

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inform.