Dalios Leinartės knygos „Neplanuotas gyvenimas. Šeima sovietmečio Lietuvoje“ pristatymas Trakų viešojoje bibliotekoje

Dalios Leinartės knygos „Neplanuotas gyvenimas. Šeima sovietmečio Lietuvoje“ pristatymas Trakų viešojoje bibliotekoje

Prof. dr. Dalia Leinartė

Balandžio 17 d. 17.30 val. kviečiame į knygos „Neplanuotas gyvenimas. Šeima sovietmečio Lietuvoje“ pristatymą ir susitikimą su autore Dalia Leinarte.

Dalia Leinartė – istorikė, publicistė, Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (CEDAW) narė ir buvusi pirmininkė. 2018 m. „Apolitical“ ją išrinko kaip vieną iš 100 įtakingiausių žmonių lyčių politikos srityje visame pasaulyje.

Sovietinė šeimos politika ir propaganda neišvengiamai paveikė visas Lietuvos gyventojų grupes, ypač – šeimas. Pasitelkdama daugybę dokumentinių šaltinių ir asmeniškų liudijimų autorė tyrinėja, kaip vyrų ir moterų darbo sąlygos, ikimokyklinių įstaigų trūkumas, dešimtmečiais trukęs lytinio gyvenimo tabu, centralizuotai skirstomas gyvenamasis plotas ir gerovės prekės, viešumo ir privatumo ribų nykimas turėjo įtakos sprendimams dėl santuokos sudarymo, skyrybų ir santykiams šeimoje.

Knyga dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Už labiausiai patikusias knygas skaitytojai gali balsuoti iki 2023 m. balandžio 23 d. interneto svetainėje skaitymometai.lt, portale lrt.lt, elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius.

Daugiau informacijos: https://skaitymometai.lnb.lt/index.php?3283148920

Renginys vyks Trakų viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 69, Trakai

Trakų viešosios bibliotekos inform.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.