Pagrindinis puslapis Uncategorized Comenius projekto „Būk sveikas, būk aktyvus“ susitikimas Rumunijoje

Comenius projekto „Būk sveikas, būk aktyvus“ susitikimas Rumunijoje

Renata ČESNYTĖ, Eitminiškių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

2012 metų lapkričio 5 dieną Eitminiškių vidurinės mokyklos mokiniai ir juos lydinčios mokytojos išskrido į Rumunijoje vykusio „Comenius“ projekto „Be healthy – be active“ („Būk sveikas – būk aktyvus“) pirmąjį susitikimą.

Projekte dalyvauja mokyklos iš Lenkijos, Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Rumunijos šalių. Projekto tikslas – skatinti mokinių sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą. Susitikimo metu visų šalių atstovus priėmė projekte dalyvaujanti Colegium Economic „Anghel Rugina“ mokykla, esanti Vaslui mieste. Minėtų šalių atstovai, taip pat ir mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai, į Vaslui miestą atvyko lapkričio 4-osios vakare. Vos atvykusius svečius draugiškai pasitiko Rumunijos mokyklos moksleiviai.

Ankstų pirmadienio rytą visi susipažino su Vaslui mokykla, o vėliau kiekvienos šalies atstovai pristatė savo mokyklą, visi kartu atliko įvairias užduotis. Po maloniai įtemptos dienos mokiniai vakarą praleido kultūros centre. Antrąją viešnagės dieną taip pat netrūko veiklos, vakarop projekto dalyviai ruošdami skanias vaisių salotas daug diskutavo sveiko gyvenimo būdo, mitybos, aktyvaus laisvalaikio leidimo temomis. Labai džiugu, kad visi vieningai pritarė, jog sveika gyvensena yra sveiko ir ilgo gyvenimo pagrindas.

Likusias kelionės dienas mokiniai leido aktyviai: aplankė vietinę pieninę, sužinojo daug pieno gamybos paslapčių, lankėsi milžiniškame futbolo stadione, kuriame treniruojasi bei žaidžia garsi futbolo komanda. Neišdildomą įspūdį kelionės svečiams paliko istorijos muziejus, Jaši mieste aplankytas botanikos sodas, moderniai įrengtas kūno kultūros universitetas.

Viešnagės laikas buvo turiningas ir aktyvus, tačiau ankstų šeštadienio rytą jau laukė ilga kelionė namo – skrydis į Frankfurtą, o iš jo į Lietuvos sostinę. Apie vidurnaktį projekto „Be healthy – be active“ dalyviai jau buvo Vilniuje, bet širdyje dar ilgai – Rumunijoje.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. Comenius paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Svetlanos Sčastnajos nuotr.

Voruta. – 2013, vas. 2 nr. 3 (767), p. 12.