Pagrindinis puslapis Uncategorized Comenius projektas – „Yes to a healthy lifestyle“

Comenius projektas – „Yes to a healthy lifestyle“

Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ vid. mokyklos socialinė pedagogė Rima RYBAKOVA

Gyvenkime sveikai!“ – tokį šūkį galima išgirsti iš kiekvieno Comenius projekto „Yes to a healthy lifestyle“ dalyvio. Daugiašalių mokyklų bendradarbiavimo patirtimi gali pasidžiaugti ir mūsų, Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“, vidurinė mokykla. Nuo šių mokslo metų pradžios mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte kartu su kitomis valstybėmis: Turkija, Graikija, Didžiąja Britanija, Ispanija, Italija, Rumunija ir Lenkija. Šio projekto pagrindiniai koordinatoriai – turkų Nevşehiro mieste įsikūrusi H.LUTFI PAMUKCU pradinė mokykla.

Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti mokinių sveikos gyvensenos gebėjimus, mažinti žalingų įpročių plitimą, įtraukti mokinius į sportinę veiklą. Projekto partneriai savo šalyse įsipareigoja propaguoti sveiką gyvenseną, aktyvią veiklą, taisyklingą mitybą. Veikloje dalyvauja mokiniai nuo 12 iki 14 metų, mokyklos bendruomenė, mokinių tėvai. Projekto įgyvendinimo etapai turi būti viešinami vietinėje bendruomenėje.

Projekto veiklai prasidėjus, visų šalių partneriai buvo pakviesti darbiniam susitikimui, kuris vyko koordinatorių šalyje, Turkijoje, Nevşehiro mieste.

Mūsų mokyklai atstovavo projekto koordinatorė socialinė pedagogė Rima Rybakova bei projekto grupės nariai: pradinių klasių mokytoja metodininkė Violeta Šukevičienė, anglų kalbos mokytoja Marina Umurzakova ir vyresnysis kūno kultūros, teisės mokytojas Vytautas Garšva.

Kiekvienos šalies atstovai, dalyvaudami šiame projekte, turėjo pasiūlyti logotipą bei pristatyti ne tik savo šalį, bet ir savo mokyklą. Kuriant logotipą, mums talkino technologijų ir dailės mokytoja Laima Juodėnienė. Jos dėka šis logotipas išsiskyrė iš kitų šalių logotipų, todėl buvo pasiūlyta lietuvių logotipą įprasminti taip, kad jis taptų viso Comenius projekto skiriamuoju ženklu – logotipu.

Susitikimų metu buvo diskutuojama apie numatytas veiklas ir kitų susitikimų datas.

Iki 2012 m. gruodžio mėnesio kiekvienos šalies Comenius projekto nariai turi sukurti dainą savo valstybine kalba ir išversti ją į anglų kalbą, kadangi ši kalba laikoma oficialia projekto kalba. Be to, kiekvienos šalies mokiniai turi pagaminti atvirukus ir išsiųsti juos paštu kitų šalių mokiniams į partnerių mokyklas. Kito susitikimo metu, planuojama balandžio mėnesį, įvairių šalių projekto atstovai lankysis Ispanijoje, kurioje vyks rankdarbių konkursas. Atvykstantieji turės pristatyti po vieną ar daugiau savo mokyklos mokinių pačių pagamintų darbelių.

Pasibaigus darbinėms diskusijoms, projekto koordinatoriai supažindino visus dalyvius su nuostabia Turkijos gamta, istoriniais paminklais, kulinarinėmis ypatybėmis.

Susitikimo metu visus dalyvius lydėjo puiki nuotaika, draugiška atmosfera ir nuostabus Turkijos oras, kuris įkvėpė naujoms idėjoms bei kūrybiniams darbams.

Autorės nuotr.

Nuotraukose:

1. Comenius projekto dalyviai iš 8 šalių

2. Lietuvos delegacijos narės su turkų mokiniais

3. Intensyvus darbas susitikimo metu

4. Draugiškas susitikimas

5. Paberžės „Verdenės“ vid. mokyklos emblema

6, 7. Comenius projekto logotipai

Voruta. – 2012, gruod. 8, nr. 25 (763), p. 5.