Pagrindinis puslapis Uncategorized Comenius projektas „Yes to a healthy lifestyle“ – tiltas jungiantis Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ vidurinę mokyklą su Europa

Comenius projektas „Yes to a healthy lifestyle“ – tiltas jungiantis Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ vidurinę mokyklą su Europa

Projekto koordinatorė, Viniaus r. Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos socialinė pedagogė/logopedė Rima RYBAKOVA

Tęsdama daugiašalio tarptautinio Comenius projekto, finansuojamo remiant Europos komisijai, „Yes to a healthy lifestyle“ įgyvendinimą Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos komanda ruošėsi naujai išvykai į projekto partnerių šalį. Šį kartą pabuvojome Ispanijos karalystei priklausančioje Maljorkos saloje. Mūsų mokyklai atstovavo projekto koordinatorė, socialinė pedagogė/logopedė Rima Rybakova ir projekto grupės nariai: Laima Juodėnienė, technologijų ir dailės mokytoja, Vytautas Garšva, kūno kultūros ir teisės pagrindų mokytojas, 6-os klasės mokiniai Aurėja Baltrušaitytė, Donatas Juša, Albertas Savanevičius ir 9-os klasės mokinės Violeta Kulikovska ir Justyna Godlevska.

Mokiniai kartu su mokytojais turėjo paruošti rankdarbius, kurie buvo eksponuojami San Macia, nedidelio miestelio Maljorkos saloje, mokykloje. Kiekvienai iš skirtingų valstybių atvykusiai komandai reikėjo pristatyti savo rankdarbius, papasakoti kaip jie buvo pagaminti. Mūsų komanda, į parodą vežėsi iš medžiagos pasiūtus paveikslus, kurių motyvus mokiniai suko iš siūlų, dėliojo ant tirpios plėvelės, persiuvinėjo siuvimo mašina. Šiuo sudėtingu metodu buvo pasiūti 3 paveikslai, ant kurių pavaizduotos mūsų mokyklos ir projekto emblemos. Paveikslų autorės yra 9-os klasės mokinės: Violeta Kulikovska, Justyna Godlevska ir Loreta Filipovič. 6-os klasės mokiniai pagamino magnetukus, kurie atspindindėjo lietuviškus motyvus. Mokiniai naudojo „papjemaše“ metodą. Projekto partneriai susidomėję apžiūrinėjo paveikslus ir magnetus.

Vizito į Maljorką metu, mokytojai buvo supažindinti su Ispanijoje veikiančia švietimo sistema. San Macia miestelio mokyklos direktorius Jaume Jadrona atsakinėjo į svečių, atvykusių iš skirtingų šalių, klausimus. Diskusijų metu, kiekvienos šalies atstovai rado skirtumų ir panašumų į savo šalyje veikiančią švietimo sistemą. Mokytojai galėjo stebėti atviras ispanų mokytojų pamokas, pasidalinti savo įspūdžiais. Kiekvienos šalies mokytojai turėjo galimybę pademonstruoti savo pedagoginius gebėjimus ir pravesti pamoką ispanų mokykloje. Mūsų komandai atstovavo, kūno kultūros ir teisės pagrindų mokytojas Vytautas Garšva. Mokiniai buvo patenkinti nauju mokytoju ir jo pasiūlytais įdomiais žaidimais.

Kol mokytojai diskutavo apie kitą projekto įgyvendinimo etapą, mokiniai leido laiką dalyvaudami pamokose. Pamokos vyko anglų kalba. Mokiniai pasakojo apie savo šalį, tradicijas, papročius. Kiekvienos šalies atstovai turėjo parodyti savo valstybę žemėlapyje. Pamokose dalyvavo iš aštuonių šalių atvykę mokiniai: Ispanijos, Graikijos, Italijos, Rumunijos, Anglijos, Turkijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Vizito metu, ispanų komanda supažindino visus projekto dalyvius su nuostabiu Maljorkos kraštovaizdžiu, senomis pilimis, muziejais, Palmos (sostinės) senamiesčiu.

Projektas beveik įpusėjo, liko dar nemažai suplanuotų veiklų, kurias įgyvendindami semiamės ir dalinamės savo patirtimi su Europos šalių mokytojais ir specialistais. Galima drąsiai teigti, kad Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ vidurinė mokykla yra pasirengusi žengti bendradarbiavimo tiltu kartu su kitomis Europos šalimis.

Nuotraukose:

1. Verdenės komanda Maljorkoje

2. Comenius projekto komanda

3. Logotipas Comenius

4. Projekto dalyviai apžiūrinėja mūsų komandos rankdarbius

5. Projekto logotipas

6. San Macia miestelio mokyklos mokiniai pasitinka svečius tradiciniais šokiai

7. Integruota anglų kalbos ir muzikos pamoka

Voruta. – 2013, liep. 6, nr. 14 (778), p. 12.