Bus pristatytas desovietizacijos įstatymo projektas

Bus pristatytas desovietizacijos įstatymo projektas

Birželio 2 d., 10 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) vyks Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkės Paulės Kuzmickienės organizuojama spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas desovietizacijos įstatymo projektas.

Konferencijoje dalyvaus VDU Teisės fakulteto dekanas prof. Dainius Žalimas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikė Mingailė Jurkutė, Raseinių rajono meras Andrius Bautronis.

Prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje į Lietuvos viešąją erdvę sugrįžo diskusija dėl sovietinių paminklų ir gatvių pavadinimų šalinimo. Pilietinė visuomenė regionuose ir miestuose, laikydamasi taisyklių, pradėjo uždengti arba išvis pašalinti karą šlovinančius monumentus. Dėl sudėtingo teisinio reglamentavimo, kitus sovietinius reliktus tapo sudėtinga pašalinti, todėl buvo sutarta dėl naujo įstatymo, kuriuo būtų galima visapusiškai desovietizuoti Lietuvos viešąsias erdves.

Spaudos konferencijos iniciatorė, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė teigia, kad siekiant išvalyti užsilikusius sovietinius reliktus Lietuvos miestų ir regionų erdvėse svarbu laikytis įstatymų ir kryptingai įvykdyti Lietuvos desovietizaciją.

Spaudos konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas.