Pagrindinis puslapis Uncategorized Bus įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Bus įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Balandžio 2 d. 14 val. Panevėžio J.Miltinio dramos teatre  (Laisvės a. 5) vyksiančioje Tarptautinėje vaikų knygos dienos šventėje švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė įteiks Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją. Šios premijos laureatais tapo rašytoja Kristina Gudonytė ir žurnalistė Alma Valantinienė.

Rašytojai  Kristinai Gudonytei premija skirta už talentingą kūrybą vaikams ir paaugliams, už įtaigų intelektualinį ir psichologinį turinį, už jautrumą gimtajai kalbai, o žurnalistei Almai Valantinienei – už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

Kristinos Gudonytės knygos skirtos vaikams ir paaugliams. „Ida iš šešėlių sodo“ – romanas apie meilę ir amžinybę parašytas talentingai: gyvas veiksmas, aiškus siužetas su įtraukiančia intriga, intelektualus turinys. Knyga aprėpia visiems paaugliams svarbias temas: tėvų ir vaikų santykius, meilę, pavydą, pasitikėjimą ir išdavystę, amžinybę ir mirtį. Gyvenimas parodomas iš įvairių pusių, nevengiant ir tamsos bei žiaurumo, bet vyrauja pozityvi nuostata, gėrio nuojauta. Dažnai veikėjų diskusijos pakreipiamos į svarbias moralines idėjas, mokoma jas suvokti. Puiki ir sklandi kūrinio kalba, tekstas ne tik moko gimtosios kalbos, bet ir parodo dabartinės šnekamosios kalbos blogybes, svetimų žodžių, angliškų jaustukų virusą mūsų kalboje, iš viso to taktiškai pasišaipoma.

Nacionalinio Lietuvos radijo Klasikos programos  žurnalistė Alma Valantinienė ypač daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo literatūrinio, kultūrinio gyvenimo aktualijų sklaidai. Jos laidos, interviu, reportažai, viktorinos iš knygų pristatymų, konferencijų, kitų renginių yra žaismingos, įtaigios bei pasižymi analitiškumu. Žurnalistė labai profesionaliai pateikia pačias aktualiausiais literatūros naujienas, pristato vaikų knygų autorius, rengia reportažus iš Lietuvos bibliotekų. Jos veiklos rate taip pat profesionalios publikacijos, interviu literatūriniame žurnale „Rubinaitis“.
Laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta atrankos komisija.

Šios premijos tikslai– skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (60 MGL) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (40 MGL).

Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo minsterija.

Jos laureatais yra tapę rašytojai Martynas Vainilaitis, Vytautas V.Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Ramutė Skučaitė, Gintarė Adomaitytė, Kęstutis Kasparavičius, Gendrutis Morkūnas, Vytautas Račickas, Violeta Palčinskaitė, Vilė Vėl,  Lina Žutautė, literatūrologai Kęstutis Urba, Vincas Auryla, Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, Asta Gustaitienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė, Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro Informacijos skyriaus vedėjai Roma Kišūnaitė, Vilniaus apskrities A.Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Marta Rudytė, žurnalas „Rubinaitis“, viešoji įstaiga Rašytojų klubas.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
E.p.info@smm.lt