Pagrindinis puslapis Lietuva Bus apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai

Bus apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai

www.voruta.lt

Balandžio 5 d., trečiadienį, 15 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) bus apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai. Raštingiausius Lietuvos mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojus pasveikins Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Sveikinimo žodį taip pat tars Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, „Tilde IT“ atstovė Renata Špukienė.

Nacionalinis konkurso, skatinantis mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą, vyksta dviem etapais. Kovo 20–24 dienomis svetainėje www.švarikalba.lt nuotoliniu būdu buvo atliekamos pirmojo etapo užduotys, o balandžio 5 d. organizuojamas antrasis konkurso etapas ir apdovanojimų ceremonija Seime.

Į pirmąjį nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ etapą užsiregistravo beveik 15 tūkstančių moksleivių ir daugiau nei pusė tūkstančio mokyklų. Taisyklingą lietuvių kalbą internetinėje erdvėje skatinančiame vartoti konkurse aktyviausios trijų didžiųjų miestų – Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus – mokyklos.

Šiais metais aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno Vyturio gimnazija, iš jos į konkursą užsiregistravo net 687 mokiniai (iš jų testą atliko 554). Ši mokykla aktyviausia buvo ir praėjusiais metais. Tiesa, pernai į konkursą registravosi kiek mažiau – 373 šios gimnazijos mokiniai. Antroje vietoje pagal aktyvumą šiais metais Klaipėdos Vydūno gimnazija (užsiregistravo 337 mokiniai, iš jų testą atliko 222), trečioje – Vilniaus licėjus (užsiregistravo 235 mokiniai, testą atliko 203).

Aktyviausiai pirmajame 5–10 klases įtraukiančiame konkurso etape dalyvavo 6 ir 7 klasių mokiniai. Pirmojo etapo užduotis iš viso atliko 1 868 šeštokai ir 1 826 septintokai. Mažiausiai aktyvūs šiemet buvo dešimtokai, jų grupėje užduotis atliko 1 276 mokiniai. Į antrąjį konkurso etapą iš kiekvienos klasių grupės pateko po 20 geriausiai pirmojo etapo užduotis atlikusių moksleivių.

Nacionalinį konkursą „Švari kalba – švari galva“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija, bendrove „Tilde informacinės technologijos“, Strateginių komunikacijų centru ir Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija.

Naujienos iš interneto