Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva „Būk sveikas, būk aktyvus“ projektas Eitminiškių vidurinėje mokykloje

„Būk sveikas, būk aktyvus“ projektas Eitminiškių vidurinėje mokykloje

Nuolat skubėdami, retai susimąstome, ar gyvename sveikai. Daugelio žmonių supratimu, sveikas žmogus yra tas, kuris dažnai neserga ir nevartoja vaistų, tačiau sveikai gyventi – tai ne tik nevartoti medikamentų, bet ir sveikai maitintis, aktyviai leisti laisvalaikį. Suaugę pasiteisina, kad neturi  laiko puoselėti sveikos gyvensenos įgūdžių, nes per daug užimti, bei sugalvoja daugybę kitų priežasčių, kodėl neskiria dėmesio savo sveikatai. O vaikai ir  paaugliai  labiau linkę valgyti greitą maistą, traškučius, gerti energetinius gėrimus bei kitus menkaverčius produktus, kurie tikrai nesustiprina jų imuninės sistemos, bet ,atvirkščiai, kenkia sveikatai,  o kur dar daugybė praleistų valandų prie kompiuterio. Todėl suaugę turėtų daug daugiau dėmesio skirti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui.

Labai džiaugiuosi, kad Eitminiškių vidurinėje mokykloje jau antrus metus vykdomas Comenius daugiašalės partnerystė projektas „Būk sveikas, būk aktyvus“ („Be healthy, be active“). Pirmaisiais projekto metais visos veiklos buvo skirtos sveikos mitybos įgūdžių formavimui.  Mokiniai ištisus mokslo metus mokėsi, kaip reikia  gaminti pagal sveikos gyvensenos principus, kokie produktai yra naudingi žmogaus organizmui ir kokio maisto reikėtų vengti, taip pat buvo organizuota nemažai įvairių renginių, kurių metu moksleiviai gamino maistą pagal projekto partnerių iš Italijos, Rumunijos, Graikijos, Ispanijos ir Lenkijos pateiktus receptus. Antrieji projekto vykdymo metai skirti aktyviam laiko praleidimui: mokiniai bus ne tik supažindinti su įvairiais aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdais, bet ir dalyvaus įvairiose sporto varžybose.

Šiuos mokslo metus pradėjome projekto partnerių susitikimu Lenkijoje, Krapkowice mieste. Į šią kelionę važiavo trys mokinės: Inesa Valentinovič, Daiva Mackevič, Gervilė Dagytė ir trys mokytojos: Svetlana Sčastnaja, Ieva Urniežiūtė, Olga Seliatyckaja. Nors kelionė į Krapkowice miestą buvo varginanti ir ilga, tačiau patirti įspūdžiai džiugino širdį. Šio projekto partnerių susitikimo metu daug dėmesio buvo skirta sportui. Mokiniai žaidė įvairiausius sportinius žaidimus, nagrinėjo svarbiausius šiuolaikinio sporto principus, teko net įveikti netrumpą kelionę į kalnus. Tačiau nebuvo pamiršta ir sveika mityba: mokiniai ruošė įvairius sveiko maisto valgius. Bendraudami su bendraamžiais iš įvairių Europos šalių, mūsų mokyklos mokinės ne tik patyrė daug teigiamų emocijų, bet ir pagilino žinias apie sveiką gyvenseną, turėjo galimybę lavinti anglų kalbos komunikacinius gebėjimus.

Taigi šie mokslo metai mūsų mokykloje bus labai aktyvūs. Mūsų laukia daugybė įvairių veiklų (teniso, futbolo, tinklinio varžybos ir kt.), kurios padės formuoti  teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną, bei galbūt paskatins ne vieną mokinį, o gal ir mokytoją, pakeisti savo gyvenimo būdą.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą. Comenius paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Vyr. lietuvių kalbos mokytoja

Renata Česnytė