Pagrindinis puslapis Lietuva Bernardinų sode Nyderlandų karaliaus dieną iš gėlių pražydo Vytis

Bernardinų sode Nyderlandų karaliaus dieną iš gėlių pražydo Vytis

Nyderlandų Karalystės ambasada Bernardinų sode vilniečiams ir miesto svečiams surengė šventę, skirtą pažymėti Nyderlandų Karaliaus ir tulpių dieną bei pasveikinti atėjusio į Vilnių pavasario.

Ta pačia proga Nyderlandų ambasadorius  J. E.  Kornelis Spaans, baigęs savo kadenciją Lietuvoje, atsisveikino su Vilniumi ir vilniečiais.

Šia iškilia olandams proga Nyderlandų ambasada Bernardinų sode vilniečiams padovanojo margaspalvių gėlių kompoziciją, kuria vilniečiai ir miesto svečiai galės grožėtis visą pavasarį.

Man buvo didelė privilegija dirbti Lietuvoje ir Vilniuje. Mes laimingi, pažinę Lietuvos ir Vilniaus gyvenimą, jo žmones. Dėkojame jums visiems. Kai pražys visos gėlės, Bernardinų sodo lankytojai aiškiai išvys Lietuvos nepriklausomybę simbolizuojantį ženklą – Vytį. Mes visuomet norėjome miestiečius pradžiuginti savo gėlėmis – ne kartą, sutikdami ateinantį pavasarį, apsodindavome tulpėmis sostinės Olandų žiedą“, – sakė savo kadenciją Lietuvoje baigiantis Nyderlandų Karalystės ambasadorius.

„Visų vilniečių vardu dėkoju ambasadai už puikias dovanas mūsų miestui, kurios tikrai kasmet puošia mūsų miestą.  Iš tikrųjų, pražystančios tulpės rodo, kad  į Lietuvą atėjo tikras pavasaris.  Tokios dovanos simbolizuoja ir mūsų šalių artimą draugystę“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Atvykusiems į šventę miestiečiams buvo dovanojamos oranžinės tulpės, dalinami oranžiniai balionai, lankytojai buvo vaišinami olandišku sūriu, koncertavo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. 

Šiais metais Nyderlanduose ši šventė buvo pažymėta šeštadienį, balandžio 26-ąją, ir tai buvo pirmoji Karaliaus dienos šventė po to, kai 2013 m. buvo inauguruotas Karalius Viljemas (Willem-Alexander). Iki šiol  Nyderlandų gyventojai švęsdavo Karalienės dieną – balandžio 30 d. 

Tradiciškai šią dieną žmonės, pasipuošę oranžinės spalvos drabužiais, užplūsta gatves, skverus, parkus ir aikštes. Visi džiaugiasi, linksminasi, rengia spektaklius, muzikuoja gatvėse, pramogauja, vaišinasi.  Ši tradicija gimė 1885  m. rugpjūčio 31 d. Karalienės Vilhelminos gimimo garbei.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt