Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Baltarusija Baltarusijos lietuvių vaikams – lietuviškos knygos

Baltarusijos lietuvių vaikams – lietuviškos knygos

Rimdžiūnuose (Baltarusijos Respublika) esančio Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centro bibliotekos lankytojai turės galimybę skaityti daugiau lietuviškų knygų. Bibliotekai padovanota daugiau nei 50 grožinės ir pažintinės lietuvių bei užsienio autorių literatūros leidinių. Knygos bibliotekai nupirktos už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti skirtos pilietinės jaunimo iniciatyvos „Lietuvai ir man“ dalyvių lituanistinėms užsienio mokykloms paaukotus pinigus – per 200 eurų.

Visi paaukoti pinigai skirti įsigyti lietuviškoms knygoms, kurios padovanotos Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centro bibliotekai Rimdžiūnuose. Aktyviausi bibliotekos lankytojai yra tame pačiame pastate įsikūrusios Rimdžiūnų vidurinės mokyklos mokiniai. Tiek jie, tiek aplink Rimdžiūnus gyvenantys bei skaityti mėgstantys vaikai bibliotekoje galės rasti tokias knygas kaip „Grybų karas“, „Arklio Dominyko meilė“, „Alisa stebuklų šalyje“, „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“, „1000 įdomiausių vaikų klausimų“, „Smagūs bandymai vaikams“ ir daugiau skirtingo amžiaus vaikams skirtų knygų.

Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centras bei Rimdžiūnų vidurinė mokykla intensyviai bendrauja su Lietuvos mokyklomis, Rimdžiūnų mokiniai dalyvauja Lietuvoje inicijuojamuose projektuose, konkursuose ir renginiuose. Mokykla taip pat aktyviai įsitraukė į pilietinę iniciatyvą „Lietuvai ir man“.

Lietuvos kultūros, švietimo ir informacijos centro tikslas – užtikrinti lietuvių, jų bendruomenių švietimo ir kultūros veiklą Baltarusijos Respublikoje.

Nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. vykusi pilietinė jaunimo iniciatyva „Lietuvai ir man“ pakvietė mokinius, mokytojus, studentus ir visus šalies piliečius Lietuvoje bei užsienyje vieningai paminėti 25-ąjį šiuolaikinės Lietuvos valstybės gimtadienį – rišti ir Lietuvai dovanoti trispalves draugystės apyrankes. Į Nacionalinę dailės galeriją atvykę akcijos dalyviai galėjo ne tik patys užrišti Lietuvai skirtą draugystės apyrankę ant Gediminaičių stulpų skulptūros, bet ir paremti lietuvybę bei ryšius su Lietuva puoselėjančias lituanistinio švietimo įstaigas užsienyje. Akcijos metu paaukota per 200 eurų.

Beveik 300 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių akcijos „Lietuvai ir man“ metu papuošta Gediminaičių stulpų skulptūra nuo kovo 11-osios eksponuojama Parlamento rūmuose.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius