Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Baltarusija Baltarusijoje rengiamos Lietuvių kultūros dienos

Baltarusijoje rengiamos Lietuvių kultūros dienos

Balandžio 8–10 d. Baltarusijoje, Mogiliovo mieste, rengiamos Lietuvių kultūros dienos. Jų metu vyks tautodailės darbų parodos, liaudies meistrų pasirodymai, Lietuvos etnografinių regionų kostiumų kolekciją demonstruos Lietuvos edukologijos universiteto choras „Ave Vita“.

Lietuvių kultūros dienose svečiuosis nemaža tautodailės meistrų ir dainininkų delegacija iš Lietuvos, lydima Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) specialistų. Lankytojų laukia Vytauto Valiušio tradicinių keramikos dirbinių, Prano Dužinsko ir Adolfo Teresiaus skulptūrų iš medžio, Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės karpinių iš popieriaus, Vilniaus krašto verbų ir kitų tradicinių dirbinių paroda, parengta LLKC Tautodailės poskyrio vadovės Teresės Jurkuvienės.

Kultūros dienų metų bus parodyta ir unikali LLKC specialistų atkurtų penkių Lietuvos etnografinių regionų kostiumų kolekcija. Į pagalbą buvo pakviestas Lietuvos edukologijos universiteto choras „Ave Vita“ (vadovas Kastytis Barisas), kurio dainininkai bus ir modeliai – jų atliekamos liaudies dainos ir ypatingas dėmesys kostiumams padės pristatyti Lietuvos vertybes, papročius, istoriją ir kultūrinius ypatumus.

Lietuvos liaudies kultūros centro informacija