Pagrindinis puslapis Europa Baltarusijoje apdovanoti geriausi fotožurnalistai

Baltarusijoje apdovanoti geriausi fotožurnalistai

Jolanta Paškevičiūtė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Baltarusijoje apdovanoti geriausi fotožurnalistai, surengta jų darbų paroda, nors porai autorių teko stoti prieš teismą. Mat kai kurias jų nuotraukas Baltarusijos saugumas pavadino ekstremistinėmis ir neva nerodančiomis „tikrosios padėties“ šalyje.

Paroda surengta po apdovanojimų ceremonijos, kurioje pagerbti geriausių praėjusių metų fotografai ir jų darbai. Dėl prizų varžėsi 2,5 tūkstančio nuotraukų, į katalogą atrinkta 41. Organizatoriai džiaugiasi, kad renginys pavyko, nors pernai kai kurie konkurso dalyviai turėjo rimtų nemalonumų. Du spaudos fotografai stojo prieš Ašmenos teismą, nes 2001-aisiais konkursui pateiktas jų nuotraukas Baltarusijos KGB pavadino ekstremistinėmis.

„Juk tai – fotožurnalistika, o ne peizažas. Jeigu norite matyti tik gražius vaizdus, tuomet nežiūrėkite ir pasaulinės fotožurnalistikos darbus, juk fotožurnalistika nedangsto problemų, o parodo silpnąsias vietas. Kai kam tai gali nepatikti, bet juk tokia žurnalistikos užduotis“, – teigė  konkurso „Press photo Belarus“ organizatorius Vladimiras Zamirovski.

Baltarusijos pasieniečiai, kaip pranešama, konfiskavo 2011 m. fotožurnalistikos katalogo kopijas. Tuomet žurnalistai grįžo į tėvynę surengę parodą Europos Sąjungoje (ES).

„Turime išgyventi, konkursai turi vykti, katalogai turi būti spausdinami. Bet reikia vengti atvirų konfliktų su valdžia, bet parodyti, kas vyksta šalyje – ne tai, ką matome per kai kuriuos televizijos kanalus, bet kuo iš tikrųjų tais metais gyvena šalis“, – sakė konkurso „Press photo Belarus“ organizatorius Sergejus Michalenko.

 Tad spaudos nuotraukose – ir nukentėję nuo policijos protestuotojai, ir ant medžio šakų tupintys pelėdos jaunikliai.