Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Balstogės TV laidos tautinėms mažumoms

Balstogės TV laidos tautinėms mažumoms

Rugsėjis – visuose televizijos kanaluose permainų metas. Ne visada jos būna priimtinos tautinėms mažumoms. Šį kartą permainos Balstogės televizijoje mažumoms palankios.

Nuo pirmadienio keičiasi Balstogės TV programa. Regioninėje televizijoje vėl atsirado vietos (ir pinigų!) tautinių mažumų laidoms. Grąžinamos totorių ir romų laidos – „Totorių žinios“ bei „Mes romai“. Jos bus rodomos vieną kartą per mėnesį (totorių antrą mėnesio sekmadienį 8.15 val., o romų – trečią mėnesio sekmadienį 8.15 val.).

Prieš metus dėl techninių ir ekonominių sunkumų buvo priimtas sprendimas panaikinti tautinių mažumų laidas „Mes romai“, „Lietuvių panorama“, „Rusų balsas“ ir „Palenkės orientas“. Dėl tokių televizijos planų protestavo tautinės mažumos. Lietuviams pavyko apginti savo teisę turėti televizijos laidas gimtąja kalba. Tačiau mūsų džiaugsmas netrukus išblėso – dauguma gyventojų, perkėlus laidų transliavimą iš 2 Lenkijos TV programos į Balstogės stotį, jų ir taip nematė.

Dabar, pradėjus diegti skaitmeninę televiziją, padėtis pagerėjo. Daugelis gyventojų jau spėjo įsigyti reikalingus įrenginius (TV priedėlius ar dekoderius), o kai kas ir nusipirkti naują televizorių.

Pasikeitė ir Balstogės televizijos vadovybė. Dabartinis jos vadovas Grzegorz Sawicki, kurį cituoja internetinis portalas www.gazeta.pl, tikina, kad „visos šio krašto tautinės mažumos turėtų turėti savo laidas“. Šiemet grąžintos romų ir totorių laidos. Lėšų rasta regioninės TV biudžete.

Primename, kad lietuviškos laidos Balstogės televizijos rodomos kiekvieną sekmadienį 19.00 val.

Besidomintiems kitų tautinių mažumų gyvenimu, be jau išvardintų laidų, siūlome pasižiūrėti „Baltarusių savaitę“, „Ukrainiečių apžvalgą“ ar „Rusų ekspresą“.

(nb), punskas.pl

www.punskas.pl