Pagrindinis puslapis Sena Voruta Baigiami lieti Labanoro bažnyčios pamatai, iki žiemos planuoja uždengti stogą

Baigiami lieti Labanoro bažnyčios pamatai, iki žiemos planuoja uždengti stogą

Kitą savaitę turėtų būti baigti lieti atstatomos Labanoro bažnyčios Švenčionių rajone pamatai. Iki žiemos vietos gyventojai planuoja pastatyti naujas sienas ir uždengti stogą.

Labanoro seniūnas Vincas Jusys pirmadienį, liepos 26-ąją, BNS sakė, kad 2010 m. birželio 23 dieną gautas leidimas statybai ir pradėti lieti pamatai.

„Kitą savaitę pamatai, manau, bus baigti“, – teigė jis.

Medieną atstatyti sudegusiai bažnyčiai parapijiečiai paruošė dar žiemą. Iki rugsėjo 8-osios, kai Labanore vyks didieji metų atlaidai, dalis sienų jau turėtų būti atstatyta.

„Iki žiemos planuojame pastatyti sienas ir uždengti stogą, kad galėtų peržiemoti. Pavasarį įrengsime vidų“, – planais dalijosi seniūnas.

Jo teigimu, pinigų pirmajam etapui – atstatyti sienas ir uždengti stogą – turėtų užtekti. „Po to vėl po truputį rinksime aukas“, – tvirtino V. Jusys.

Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia Labanore bus atstatyta lygiai tokia pati, kokia buvo prieš gaisrą. Pasak seniūno, numatyta tik keletas patobulinimų. Vienas iš jų – atstatyti maldos namai bus šildomi.

Kovo mėnesį Vyriausybė nutarė paremti gruodį sudegusios Labanoro bažnyčios atstatymo darbus puse milijono litų. Dar 100 tūkst. litų tvirtindama biudžetą vasarį skyrė Švenčionių rajono savivaldybė.

Bažnyčiai atstatyti gyventojai jau yra paaukoję daugiau nei 250 tūkst. litų

Iš pradžių skaičiuota, kad Labanoro bažnyčios atkūrimo darbai turėtų kainuoti apie 1,7 mln. litų, bet tikimasi išsiversti ir su mažesne suma.

Labanoro Švenčiausios Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia sudegė pernai 2009 m. gruodžio 21-ąją. Ugniagesiai išgelbėjo tik varpinę.

Bažnyčia pastatyta XVIII amžiuje, ji buvo pripažinta architektūros paminklu, joje buvo 17 dailės paminklų.

Baltijos fotografijos linija

Gedimino Savickio/BFL nuotr.

BNS

Naujienos iš interneto