Pagrindinis puslapis Sena Voruta Baigėsi bendros Lietuvos kariuomenės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pratybos

Baigėsi bendros Lietuvos kariuomenės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pratybos

2010 m. liepos 26 d. baigėsi bendros Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos kariuomenės pratybos „Priedanga“.
 
Penkias dienas vykusių pratybų metu VSAT Pagėgių rinktinės saugomame ruože VSAT ir Lietuvos kariuomenės kariniai vienetai tobulino įgūdžius planuojant ir vykdant valstybės sienos apsaugą. Pratyboms vadovavo laikinai einantis Pagėgių rinktinės vado pareigas pulkininkas Rimantas Timinskis.
 
Lietuvos kariuomenei pratybose atstovavo Alytuje dislokuoto Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono (LDK Birutės batalionas), šiuo metu budinčio Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių (TMU) operacinėse pajėgose, kariai.
 
Pratybose kartu su VSAT pareigūnais kariai pagal pratybų scenarijų vykdė pėsčiuosius ir mobiliuosius patrulius, patruliavo Nemuno upe su kateriu, padalinių vadai rinko ir analizavo iš pavaldinių gaunamą informaciją.
 
Pasibaigus mokymams LDK Birutės ir TMU operacinių pajėgų vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas Steponavičius pabrėžė, kad šios pratybos buvo labai naudingos tiek operacinių pajėgų kariams, tiek jų vadams, koordinavusiems savo pavaldinių veiksmus ir derinusiems juos su VSAT pareigūnais.
 
„Taikos meto užduočių operacinėms pajėgoms bendros Lietuvos kariuomenės ir VSAT pratybos buvo labai gera treniruotė, kadangi šios operacinės pajėgos yra pasiruošusios vykdyti platų užduočių spektrą, taip pat esant būtinybei sustiprinti valstybės sienos apsaugą“, – apibendrindamas pratybas sakė LDK Birutės bataliono ir TMU operacinių pajėgų vadas plk. ltn. M. Steponavičius.
 
Kaip ir kariuomenės organizuojamose, taip ir šiose VSAT surengtose pratybose kariai dalyvavo su kariuomenės transporto priemonėmis, kovine ekipuote ir ginkluote.
 
„Tai ne pirmas kartas, kai tarnaudami Birutės batalione dalyvaujame pratybose su VSAT pareigūnais. Mums labai naudinga dalyvauti bendrose pratybose su kitomis institucijomis, jų metu galime pasidalinti patirtimi ir įgyti naujų žinių“, – kalbėjo pratybose dalyvavę kariai.
 
Lietuvos kariuomenė taip pat aktyviai bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu, policija, kitomis šalies institucijomis. Kariai dalyvauja gelbėjimo darbuose pavasarinių potvynių metu, taip pat šalinant šių potvynių sukeltas pasekmes, padeda gesinti miškų ir durpynų gaisrus, dalyvauja paieškos ir gelbėjimo operacijose.
 
Lietuvos kariuomenės TMU operacinės pajėgos buvo suformuotos 2009 metais. Nuo šių metų pradžios TMU užduočių operacinėse pajėgose kartu su LDK Birutės batalionu budi Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių, Karinių jūrų, Karinių oro,  Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.
 
TMU operacinės pajėgos vykdo taikos meto užduotis Lietuvos teritorijoje. Operacinės pajėgų paskirtis – reaguoti į Lietuvos Respublikos suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei stiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės ar savivaldybių objektų apsaugą, jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teikti pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atveju.
 
Parengė: Jungtinio Štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna ir LDK Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono S5 skyriaus viršininkas kapitonas Marius Geležiūnas
 
Kpt. M. Varnos ir kpt. M. Geležiūno nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. VSAT pareigūnai kariams pasakoja darbo specifika
2. Pratybų stebėtojams ir TMU OP vadui pristatoma pratybų situaciją
3. Mabiliojo patrulio metu
4. Pratybose kariai buvo pasiruošę suteikti medicininę pagalbą

Naujienos iš interneto