Pagrindinis puslapis Uncategorized Aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas dėstytojų iš užsienio vizitams

Aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas dėstytojų iš užsienio vizitams

Lietuvos aukštosios mokyklos skatinamos kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija finansiškai remia užsieniečių dėstytojų vizitus. Universitetai ir kolegijos gali teikti paraiškas iki 2014 m. gruodžio 12 d.

„Finansinė parama kviestis aukštos kvalifikacijos užsienio kolegas padeda aukštosioms mokykloms megzti ryšius su tarptautiniais partneriais ir iš jų perimti geriausią patirtį. Džiaugiamės, kad universitetai ir kolegijos aktyviai šia galimybe naudojasi“, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Parama skiriama užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijų dėstytojams ir pasaulinio lygio mokslininkams, menininkams, praktikams ir aukšto meistriškumo sportininkams, atvykstantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas dėstyti pagal aukštosios mokyklos vykdomą studijų programą. Paprastai finansuojama vizito trukmė – nuo 10 iki 15 darbo su studentais dienų.

Skiriant lėšas konkurso būdu bus atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai. Norėdama pretenduoti į valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų visos sumos.

Užsieniečių dėstytojų, kuriems yra skirta parama, sąrašą tvirtina švietimo ir mokslo ministras. Paramos skyrimo konkursą organizuoja ir paramos išmokėjimą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbia jau ketvirtus metus. 2012 m. paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. 2013 m. 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai turėjo galimybę dirbti su 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojais iš užsienio. Šiais metais 21 Lietuvos aukštojoje mokykloje paskaitas skaito 95 tarptautinio lygio dėstytojai užsieniečiai.

Užsieniečių dėstytojų vizitų finansavimo tvarką ir paraiškos elektroninę formą galima rasti čia:
http://www.smm.lt/web/lt/smm-studijos/studiju-tarptautiskumas/parama-uzsienieciu-destytoju-vizitams

Daugiau informacijos suteiks ŠMM Akademinio mobilumo ir tęstinio mokymo skyriaus specialistė Elena Armalytė, tel. (8 5) 219 1128, el. p. elena.armalyte@smm.lt .

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt