Pagrindinis puslapis Europa Aukšto lygio grupė pradeda veiklą: bus sprendžiamas būsimo ES finansavimo klausimas

Aukšto lygio grupė pradeda veiklą: bus sprendžiamas būsimo ES finansavimo klausimas

Vakar Briuselyje aukšto lygio grupė nuosavų išteklių klausimais, vadovaujama buvusio Italijos Ministro Pirmininko ir Europos Komisijos nario Mario Monti, surengė savo pirmąjį posėdį.

Apie aukšto lygio grupės įsteigimą 2014 m. vasario 25 d. Strasbūre pranešė Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Schulzas, Tarybos Pirmininkas Antonis Samaras ir Komisijos Pirmininkas Jose Manuelis Barroso. Šia proga jie pasveikino Mario Monti, bendru trijų institucijų sutarimu paskirtą grupės pirmininku.

Ši tarpinstitucinė grupė, kurios įsteigimui buvo pritarta per derybas dėl 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos, atliks bendrą nuosavų išteklių sistemos peržiūrą. Pirmąjį vertinimą grupė pateiks iki 2014 m. pabaigos. Nacionaliniai parlamentai turės galimybę aptarti šio darbo rezultatus 2016 m. tarpparlamentinėje konferencijoje. Remdamasi šio darbo rezultatais, Komisija ne tik vykdys 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos peržiūrą ir persvarstymą, bet ir įvertins, ar siūlyti dabartinės nuosavų išteklių sistemos reformas kitu finansiniu laikotarpiu (po 2020 m.).

Mario Monti sakė: Man garbė vadovauti šiai grupei, kurią sudaro iškilios, labai kompetentingos ir turinčios politinės patirties asmenybės.Pradėdami šią iniciatyvą Europos Parlamentas, Taryba ir Komisija įrodė, kad supranta, jog reikia išsamiai persvarstyti dabartinį ES biudžeto finansavimo būdą. Nors šia tema anksčiau buvo pateiktos kelios itin geros ataskaitos, kol kas nėra jokios politinio lygmens pažangos. Esu įsitikinęs, kad tęsdama šią beprecedentę bendrą trijų institucijų iniciatyvą, grupė pateiks pagrįstų būsimų galimų sprendimų variantų, kad sistema taptų paprastesnė, skaidresnė, teisingesnė ir demokratiškai atskaitingesnė.“

Grupės sudėtis

Pirmininkas

Mario Monti, Bokonio universiteto pirmininkas, buvęs Italijos Ministras Pirmininkas ir Europos Komisijos narys

Nariai:

a) Europos Parlamento atstovai:

  • Ivailo Kalfinas (Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija (S&D)),

  • Alainas Lamassoure’as (Europos liaudies partija (ELP)),

  • Guy Verhofstadtas (Liberalų ir demokratų aljansas už Europą (LDAE);

b) Tarybos atstovai:

  • Danielis Daianu, buvęs Europos Parlamento narys ir Rumunijos finansų ministras,

  • Prof. Clemensas Fuestas, Europos ekonominių tyrimų centro (ZEW) Vokietijoje pirmininkas,

  • Ingrida Šimonytė, buvusi Lietuvos finansų ministrė;

c) Komisijos atstovai:

  • Januszas Lewandowskis, už finansinį programavimą ir biudžetą atsakingas Europos Komisijos narys,

  • Marošas Šefčovičius, Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas ir už institucijų ryšius bei administravimą atsakingas Komisijos narys,

  • Algirdas Šemeta, už mokesčius, muitus, statistiką, auditą ir kovą su sukčiavimu atsakingas Komisijos narys.