Pagrindinis puslapis Uncategorized AUKSINIS dizaineris – kaip jį atpažinti? arba Knyga – Spąstai auksiniam dizaineriui

AUKSINIS dizaineris – kaip jį atpažinti? arba Knyga – Spąstai auksiniam dizaineriui

Savo gyvenimišką patirtį į knygą sudėjo dizaino specialistas Aleksandras Chudinskis 

Penktadienį, 2013 m. vasario 22 d., Vilniaus knygų mugės 2013 lankytojų, Lietuvos parodų centre „Litexpo“, laukia pažintis su lietuvių autoriaus Aleksandro Chudinskio knyga „Meilė užsakovui – spąstai auksiniam dizaineriui“.

Dizaino specialistas, kuriantis įvaizdį garsioms dizaino kompanijoms, valstybinėms įstaigoms, knygoje atvirai ir drąsiai dalijasi savo asmenine patirtimi, atskleidžia mažas ir dideles paslaptis, padedančias atpažinti talentingiausius, labiausiai patyrusius – AUKSINIUS dizainerius.

Kažkada dairydamasis į knygų lentynas pastebėjau, kad visa firminio stiliaus arba tinklalapių kūrimui skirta literatūra orientuojasi į skaitytoją – tos srities profesionalą. Tuomet pagalvojau: o ką daryti eiliniam dizaino užsakovui, kuris neturi nei žinių, nei nuovokos, bet vis tiek svajoja apie ypatingą savo kompanijos įvaizdį? Varčiau tas labai protingas knygas, pritutintas sunkiai perprantamų grafikų ir analizių, bet tarp jų neradau tos vienintelė knygos, kuri būtų aiški, įdomi ir įkvepianti“, – sakė autorius.

Didžiausia „Meilės užsakovui“ vertė – kad Aleksandras remiasi savo paties biografija: pavyzdžiai atkeliauja iš vaikystės, ir patirties dirbant dizaino įstaigose, todėl patarymai išgyventi, gyvenimo patikrinti.

Mano knygos tikslas – pateikti užsakovui kelius, kuriais einant galima surasti geriausią įvaizdį, o dizaineriui – kaip pateisinti dizaino užsakovo arba užsakovo kliento lūkesčius,“ – kalbėjo jis.

Kodėl spąstai? Per ilgus darbo metus Aleksandrui pavyko išmokti greitai atpažinti projektui tinkamiausią dizainerį: „Talentingiausius dizainerius vadinu auksiniais. Tai tokie profesionalai, kuriems pakanka talento sukurti savo piešimo stilių, pakanka kūrybiškumo išsiskirti iš kitų, paliesti spalvomis bei formomis socialines problemas ir kartu pakanka patirties, kad vos pažvelgęs į jų kūrinius akimirksniu suvoktum, ką autorius norėjo pasakyti.

Tokių profesionalų – sugebančių sukurti dailų ir patogų dizainą – labai reta. Todėl tai, ką pasakoju savo knygoje, bus naudinga tiems, kas nori prisivilioti labai talentingą ir patyrusį dizainerį“.

Video pristatymas: http://www.youtube.com/watch?v=n1umMmVROLE

Indrė Giedraitė, mob. tel. +37067961557

Nuotraukoje: A. Chudinskis