Atsisakyta nuolatinės Ministro Pirmininko ir Seimo Pirmininko apsaugos

Atsisakyta nuolatinės Ministro Pirmininko ir Seimo Pirmininko apsaugos

Seimas priėmė Vadovybės apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta nuo rugsėjo 1 d. sudaryti galimybes Vadovybės apsaugos tarnybai lanksčiau reguliuoti Ministro Pirmininko ir Seimo Pirmininko apsaugos taikymą.

Šiuos pokyčius inicijavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Pagal priimtus pakeitimus, vadovybei priskiriami asmenys (išskyrus Respublikos Prezidentą) bus saugomi tik užsienio vizitų, oficialių susitikimų metu ir kai vykdo funkcijas, dėl kurių jiems skirta apsauga. Jeigu kiltų grėsmė šių asmenų saugumui, jie galės būti saugomi ir kitu laiku. Be to, vadovybės gyvenamoji vieta bus saugoma 24 valandas per parą.

Kaip pažymi pataisų iniciatorės aiškinamajame rašte, kitais atvejais (laisvu nuo oficialių ir neoficialių vizitų, susitikimų ar funkcijų įgyvendinimo metu) turėtų būti gerbiama vadovybei priskirtinų asmenų teisė į privatų gyvenimą, įskaitant teisę gyventi be Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnų nuolatinės priežiūros bei fizinio buvimo šalia.

Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma tvirtino, kad tikrai nėra būtinybės ištisai saugoti Seimo Pirmininką ir Ministrą Pirmininką. „Tai būtina, kai yra oficialūs vizitai, kai atlieka kitas darbines funkcijas, bet jeigu nekyla grėsmių, gyvenant privatų gyvenimą ta apsauga tikrai nėra reikalinga“, − Seimo posėdyje pažymėjo politikas.

Pasak Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės, „tai yra geras sprendimas, kuris leis suderinti tiek saugumo poreikį, tiek tą faktą, kad ir Seimo Pirmininkas ir Ministras Pirmininkas yra gyvi žmonės ir tikrai ne visais atvejais tai, kas numatyta dabar pagal algoritmus, yra pagrįsta ir proporcinga“.

Šiuo metu įstatyme nustatyta, kad Vadovybės apsaugos tarnyba šalies vadovybę saugo 24 valandas per parą. Nuo rugsėjo 1-osios nuolatinė apsauga bus taikoma tik Respublikos Prezidentui.

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1701(2) balsavo 81 Seimo narys, prieš – 19, susilaikė 27 parlamentarai. Iki naujų nuostatų įsigaliojimo Vyriausybė turės priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

lrs.lt

Naujienos iš interneto