Pagrindinis puslapis Pasaulis Tremtis Atminti ir pagerbti: išvyksta „Misija Sibiras’13“ ekspedicija

Atminti ir pagerbti: išvyksta „Misija Sibiras’13“ ekspedicija

Pasaulio lietuvių vienybės dieną, 2013 m. liepos 17-ąją, iš Vilniaus geležinkelio stoties pajudės traukinys Rusijos Federacijos link. Prasideda dvyliktoji jaunimo ekspedicija, kurios tikslas – Tiumenės sritis: sparčiai nuo žemės paviršiaus nykstančios lietuvių tremtinių amžino poilsio vietos ir čia tebegyvenantys tautiečiai. Priešaky – dvi savaites truksianti didžiulės atsakomybės ir sunkių išbandymų kupina misija. Įkvėpkime mūsų jaunimą tikėjimo savo jėgomis!

Devintus metus gyvuojantis jaunimo pilietiškumą, patriotiškumą ir istorinę atmintį puoselėjantis projektas į tautiečių tremties ir kalinimo vietas išlydi jau dvyliktąją ekspediciją. Šįkart 16 žmonių komandai keliami itin aukšti ir visai Lietuvai svarbūs tikslai. Tad visus kviečiame atvykti palaikyti ir išlydėti tų, kurie įneš neįkainojamą indėlį į mūsų tautos istorinės atminties išsaugojimą. Juk tai visų mūsų misija“, – sakė projektą organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Šį trečiadienį, liepos 17-ąją dieną, prieš pat pajudant traukiniui Vilnius-Maskva, „Misija Sibiras13“ dalyvius išlydės šalies vadovai, tremtinių, visuomeninių organizacijų atstovai, projekto rėmėjai ir draugai, ankstesnių ekspedicijų dalyviai.

16 val. Vilniaus geležinkelio stoties1-ajame perone, bus surengta speciali spaudos konferencija. Jai pasibaigus dar spėsime padrąsinti ir palinkėti sėkmės šių metų ekspedicijos dalyviams. 16.55 val. traukinys išvyksta Maskvos link.

Šiemet projekto komanda išvyksta vedina šūkio „Tikros istorijos dalelė, išsaugota ateičiai“. Tai jų įsipareigojimas padaryti viską, kad nykstančios lietuvių tremties ir amžino poilsio vietos, neliktų užmirštos, o vietiniai gyventojai įsitikintų, kad tai – mūsų tautos dalis, kurią saugome ir branginame.

Projektas „Misija Sibiras“ organizuojamas nuo 2006 metų. Nuo jo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ komanda, www.misijasibiras.lt, www.jauniems.lt