Pagrindinis puslapis Sena Voruta Atgims Palūšės turistinis centras Aukštaitijos nacionaliniame parke

Atgims Palūšės turistinis centras Aukštaitijos nacionaliniame parke

Vaizdingame Aukštaitijos kampelyje įsikūrusiame, tačiau pastaraisiais metais apleistame, su pasenusia infrastruktūra turistiniam centrui „Palūšė“ Ūkio ministerijos sprendimu skirti 5 mln. Lt.
 
Keturiolikos hektarų miškingoje teritorijoje įsikūręs bei keliautojų ir turistų nuo seno pamėgtas turizmo centras „Palūšė“ dėl lėšų stygiaus ilgą laiką buvo neatnaujinamas. Poilsio nameliai buvo tinkami naudoti tik vasaros sezono metu, o dalis stovinčių vasarnamių dėl prastos būklės apskritai nebuvo naudojami, todėl pastaraisiais metais į šį centrą atvykdavo vis mažiau turistų.
 
Skirta parama – ilgai laukto Palūšės turizmo centro atgimimo pradžia. Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninių parkų direkcija po centro rekonstrukcijos ketina aktyviai plėtoti pažintinį, ekologinį turizmą, teikti paslaugas jaunimo poilsiui. Po dviejų metų čia vėl turėtų užvirti aktyvus gyvenimas. Suklestėti vandens turizmo paslaugos.
 
Įgyvendinant projektą, iki 2013 m. vasaros sezono ketinama rekonstruoti turizmo centro centrinį pastatą su konferencijų salėmis ir nakvynės patalpomis. Planuojama nugriauti dalį esamų poilsio pastatų ir jų vietoje įrengti naujus vasarnamius su komunikacijomis, pritaikytus naudoti ištisus metus. Taip pat planuojama įkurti palapinių miestelį, sporto aikštynus, sutvarkyti viso turizmo centro teritoriją. Teritoriją bus stengiamasi kuo geriau pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, o sukurta infrastruktūra galės be jokių kliūčių ir nepatogumų naudotis įvairaus amžiaus žmonės.
 
Finansavimas Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos projektui pagal priemonę „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ skirtas iš 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Po poros metų turistus turėtų pasitikti iš pagrindų atsinaujinęs Palūšės turizmo centras.
 

Naujienos iš interneto