Pagrindinis puslapis Lietuva „Apskritojo stalo“ sambūris šaukia nacionalinį mitingą „Už Lietuvių Tautą, Kalbą ir Valstybę“

„Apskritojo stalo“ sambūris šaukia nacionalinį mitingą „Už Lietuvių Tautą, Kalbą ir Valstybę“

Arūnas Rasakevičius, Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt

Balandžio 10 dienos vakare Seime įvyko nuolatinis, nesisteminių partijų ir visuomeninių judėjimų atstovų susibūrusių į neformalią „Apskritojo stalo“ grupę, posėdis.

Svarbiausias posėdžio klausimas buvo organizuojamas mitingas prie Seimo, skirtas priminti politikams apie pareigą ginti Lietuvos valstybingumą, kalbą, tautiškumą.

Nagrinėtas ir Rinkimų kodekso konstitucinio įstatymo projektas, taip pat Valstybės turto fondo sprendimas parduoti geoterminę jėgainę Klaipėdoje,  tęsta diskusija dėl žemės pardavimo užsienio piliečiams.

Sueigoje dalyvavo: Romualdas Ozolas, Rytas Kupčinskas, Vytautas Radžvilas, Algimantas Matulevičius, Vytautas Sinica, Šarūnas Valentinavičius, Irena Bunickaitė, Skrupskelis Eugenijus, Julius Panka, Kazimieras Garšva, Paulius Stonis ir kiti.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Nutarta balandžio 28 d. 14 val., prieš išvykstant Lietuvos ir Lenkijos parlamentinės asamblėjos Lietuvos delegacijai, vadovaujamai Gedimino Kirkilo gegužės 3 d. į Lenkiją pasirašyti neteisėtų įsipareigojimų Lenkijai įgyvendinimo grafiko, prie Seimo surengti nacionalinį mitingą „UŽ LIETUVIŲ KALBĄ, TAUTĄ IR VALSTYBĘ“ kviečiantį Tautą stoti mūru už valstybinę lietuvių kalbą, Lietuvos teritorijos ir lietuviškos švietimo sistemos vientisumą.

Jau kovo 28 d. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės rūmų buvo surengtas įspėjamasis mitingas, kuriame Vyriausybė buvo raginta nepasiduoti autonomininkų spaudimui įgyvendinant savo programą, nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei Valstybinės kalbos įstatymo.

Tai buvo tik pirmasis Lietuvos piliečių pasipriešinimo antivalstybiniams valdžios užmojams veiksmas. Nesulaukus jokio dabar valdančiųjų Lietuvą atsako ir buvo nuspręsta surengti nacionalinį mitingą „UŽ LIETUVIŲ KALBĄ, TAUTĄ IR VALSTYBĘ“.

Mitingo dalyviai iš Lietuvos valdžios pareikalaus laikytis Konstitucijos, įstatymų, vykdyti teismų sprendimus, nekurti teritorinės autonomijos su trimis valstybinėmis kalbomis, nedarkyti istorinių Lietuvos vietovardžių ir gatvių pavadinimų, Lietuvos piliečių vardus ir pavardes Lietuvoje rašyti valstybine lietuvių kalba. Visose Lietuvos mokyklose rengti vienodą valstybinės kalbos egzaminą, nepažeisti Tautos ir tautinių bendrijų teisių.

Šie reikalavimai Lietuvos valdžiai yra išdėstyti peticijoje Reikalavimas ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą.

Po šiuo Reikalavimu jau yra pasirašė virš dvidešimt vieno tūkstančio Lietuvos piliečių. Jį galima vis dar pasirašyti ir internete: www.peticijos.lt/visos/71086. Internetinę peticiją yra pasirašę 8 000 piliečių. Nors reikalavimas su parašais jau buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidentūrai, Seimui bei Vyriausybei. Tačiau parašų rinkimo vajus dar tęsiamas.

Tačiau iki šiol valdančiosios koalicijos atstovai į piliečių protestą nereaguoja.

Nacionalinis mitingas „UŽ LIETUVIŲ KALBĄ, TAUTĄ IR VALSTYBĘ“ Feisbuke.