Aplankyti draugus ir Pagėgius žalius

Aplankyti draugus ir Pagėgius žalius

Rugpjūčio 27 dieną Pagėgiuose netrūko šventinio šurmulio. Paskutinį vasaros savaitgalį pagėgiškiai bei svečiai buvo kviečiami „Aplankyti draugus ir Pagėgius žalius“ bei kartu švęsti jubiliejinį miesto gimtadienį – 715 metų!

Pagėgiai pirmą kartą paminėti 1307 metais gegužės 19 d. viename skalvių aktų – Prūsijos magistro Heinricho fon Plockės Karaliaučiuje išduotame žemių užrašymo ir privilegijų suteikimo akte, kuriame minimi skalvių didžiūnai Beita ir jo brolis Spudas, gyvenantys Gigen žemėje. Miesto gyvenimą ir istoriją kuria jame gyvenantys žmonės. Tai ir smulkūs prekiautojai, ir stambesnį verslą turintys gyventojai, gimnazistai, sportininkai, menininkai, ūkinininkai. Visi kartu kuriame naujus Pagėgių miesto istorijos puslapius.

Šventė tradiciškai pradėta bėgimu „Mikytai – Pagėgiai“. Gausus būrys bėgikų nepabūgo karščio ir aktyviai rungėsi dėl geriausių rezultatų. Sporto aistruoliai turėjo galimybę stebėti krepšinio varžybas, dalyvauti naujai atidaryto Pagėgių baseino apžiūroje. Baseino atidarymo juostą perkirpo Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dalija Irena Einikienė, rangovas, UAB „Konsolė“ direktorius Gintaras Pužas bei Pagėgių meno ir sporto mokyklos direktorės pavaduotoja Lina Ambarcumian. Artimiausiu metu turtas bus perduotas Pagėgių meno ir sporto mokyklai valdyti, naudoti ir disponuoti. Iškilmingo baseino atidarymo metu susirinkusiems dainavo Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

Po aktyviai prasidėjusios šventinės dienos visi buvo kviečiami į Pagėgių miesto stadioną informatyviai praleisti laiką – susipažinti su policijos bičiuliu Amsiumi, sužinoti apie policijos pareigūno profesiją, stebėti VSAT Pagėgių rinktinės kinologų pasirodymą, pabendrauti su Vulcan Riders Lietuva motociklininkų klubo nariais bei pasivažinėti ir nusifotografuoti su jų motociklais. Veiklos netrūko ir mažiausiems šventės dalyviams – įvairiausius žaidimus jie žaidė su „Kukuliu“ iš Šilutės. Vaikučiai taip pat bendravo su AB ,,Vilkyškių pieninės“ juoduoju katinu, kuris kiekvieną vaišino gardžiais sūreliais.

Šventė iškilmingai atidaryta Pagėgių krašto įstaigų, įmonių ir organizacijų atstovams dainuojant Pagėgių miesto himną (autorė Bronė Savickienė). Apdovanoti 27 Pagėgių savivaldybės naujagiminiai, krepšinio varžybų nugalėtojai ir Pagėgių savivaldybės seniūnijų ūkininkai. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasveikino susirinkusius svečius, vietos gyventojus, šventės dalyvius. Pagėgių seniūnijos seniūnas Dainius Maciukevičius džiaugėsi aktyviais miesto gyventojais.

Koncertinėje vakaro programoje – atlikėjas Gabrielius Vagelis, grupė MAN-GO bei grupė ,,69 danguje”.

Miesto gimtadienis užbaigtas įspūdingu reginiu – lazerių šou.

Šventę vedė renginių vedėjas Artūras Sajevičius.

Esame ne tik turtingi savo praeitimi, bet ir įdomūs dabartimi. Tvirtai suvokę savo istorines šaknis suprantame, kad meilė Tėvynei ir pasauliui prasideda Pagėgiuose… Su švente!

Organizatoriai – Pagėgių savivaldybės kultūros centras, Pagėgių seniūnija.

Finansiniai rėmėjai – Pagėgių savivaldybė, AB „Vilkyškių pieninė“, Pagėgių kredito unija, UAB „LT Energija“, UAB „International Restaurant“.

Partneriai – Pagėgių pasienio rinktinė, Pagėgių krašto bendruomenės, Pagėgių savivaldybės seniūnijos, Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugija, Tauragės apskrities VPK Pagėgių PK.

Informaciniai rėmėjai – www.voruta.lt,  naujienų svetainė www.pamarys.eu, laikraštis „Šilokarčema“, interneto svetainė „Šilainės kraštas“.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.