Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Apie Lietuvos ir Lenkijos santykius

Apie Lietuvos ir Lenkijos santykius

2011 m. lapkričio 14 d., pirmadienį, į Lietuvą atvyko už tautines mažumas atsakingas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) komisaras Knutas Vollebaekas. Jis susitiko su Lietuvos politikais. Lapkričio 15-ąją keliaus į Šalčininkų rajoną ir lankysis tautinėse lenkų ir rusų mokyklose.

Komisaro vizito Lietuva sulaukė, kai jau kuris laikas tarp Lietuvos ir vietos lenkų bendruomenės tvyro įtampa dėl švietimo tautinių mažumų mokyklose.

Priimtos švietimo įstatymo pataisos numato, kad po poros metų tautinių mažumų mokiniai kartu su lietuvių abiturientais turės laikyti vienodą lietuvių kalbos egzaminą, o per pamokas daugiau mokytis lietuvių kalbos. Tam aktyviai priešinasi lenkų mažuma.

„Mes susirūpinę. Čia yra įtampa, ne konfliktas, bet įtampa. Mano tikslas yra pasistengti įvardyti problemą, kol tai dar netapo rimtu konfliktu“, – teigė į Lietuvą atvykęs atsakingas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos komisaras K. Vollebaekas.

Kitą savaitę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos komisaras vyks į Lenkiją, kur bandys įvertinti Lenkijos lietuvių padėtį.

Pagal LTV naujienų tarnyba

www.punskas.pl

Nuotraukoje: ESBO komisaras K. Vollebaekas