Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Ukraina Ambasadoje Ukrainoje minėta Lietuvos kariuomenės diena

Ambasadoje Ukrainoje minėta Lietuvos kariuomenės diena

Lapkričio 16 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje vyko 98-ųjų Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo Ukrainos ir kitų valstybių pareigūnai ir diplomatai, Ukrainos lietuviai, Lietuvos kariuomenės atstovai, Lietuvos bičiuliai.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis sveikinimo kalboje pabrėžė Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo svarbą ir bendrą siekį saugoti laisvę. Ambasadorius taip pat pasveikino Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos kariuomenių atstovus su sėkminga trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados (LITPOLUKRBRIG) veiklos pradžia.

 

Lietuvos Respublikos gynybos atašė Ukrainoje, Rumunijai ir Moldovai pulkininkas Algirdas Norkus pasidžiaugė svariu Lietuvos ir NATO indėliu tobulinant Ukrainos kariuomenę.

Lietuvos kariuomenės diena yra minima lapkričio 23 dieną. Šią dieną 1918 metais Ministras Pirmininkas A. Voldemaras pasirašė įsakymą, kuriuo buvo įkurta Apsaugos Taryba ir įsakyta pradėti formuoti pirmąjį Lietuvos kariuomenės pulką. Nuo šios dienos oficialiai pradėta kurti Lietuvos kariuomenė.

Nuotraukos Lietuvos ambasados Ukrainoje

www.kam.lt