Albinas Januška. Rusija toliau stumia koridorių

Albinas Januška. Rusija toliau stumia koridorių

Albinas Januška

Rusija toliau stumia koridorių. Kažkas Lietuvoje padarė klaidą, pataręs valdžios politikams, sankcijų įgyvendinimo tranzitu problemą nuleisti tyliai, „be politikos“ (kaip įprasta jau tokių klaidų istorijoje- per Lietuvos geležinkelius). Nepavyko ir negalėjo pavykti. Su Rusija nepolitizuotis nebemokama ir nebeįmanoma.

Lietuvos valdininkijos stateginė, komunikacinė, vadybinė „Kaliningrado tranzito“ klaida ruošiasi virsti geopolitine problema. Tai ką atrodė galima ignoruoti dėl didesnio tikslo- kai vyriausybė ir Prezidentas nesvyruoja. Bet kai paaiškėjo per žiniasklaidą nutekėjusi informacija, kad EK ruošiasi keisti sankcijų interpretavimą, ir dėl šventos ramybės kurti koridorių Rusijai ( nuoroda komentare) Lietuvoje, keičia situaciją.

Shit hits the fan.

Svarbiausias faktas.

Ar matote žodį „per Lietuvą“? Nematote. Bet garantuoju, kad instinktyviai pagalvojote, kad tik per Lietuvą. O kodėl ne per Lenkiją? Gal Komisija galėtų tą koridoriaus formavimą Lenkijai pasiūlyti? Ir beveik tikras būtų pasiųsta paskui Rusijos laivą. O dalis Lietuvos politikų klaupiasi patys. Vergovinė sąmonė. Kas ją įdiegė? Rusija.

Rusija per savo Kaliningrado atstovę pripažino, kad Lietuva teisi, ir pasiūlė keisti taisyklių interpretavimą (nuoroda komentare). Atrodo, kad EK valdininkai (ir ten yra besmegenių) nedelsiant pradėjo įgyvendinti Kremliaus nurodymus (kas čia naujo).

Rusijos įgyvendintas mūsų protų užkariavimas, kad tik Lietuva yra atsakinga už Rusijos prekių tranzitą toliau triumfuoja.

Štai paskaitykite oficialų komisijos išaiškinimą dėl sankcijų įgyvendinimo, leidžiantį „furoms“ važiuoti į Kaliningradą (tik su NESANKCIONUOTOMIS PREKĖMIS) tranzitu- „Draudimas nedaro poveikio pašto paslaugoms ir tranzitu tarp Kaliningrado srities ir Rusijos vežamoms prekėms“ (nes ši dalis kalba apie sankcionuotą transportą, ne prekes). Ar matote žodį „per Lietuvą“? Nematote. Bet garantuoju, kad instinktyviai pagalvojote, kad tik per Lietuvą. O kodėl ne per Lenkiją? Gal Komisija galėtų tą koridoriaus formavimą Lenkijai pasiūlyti? Ir beveik tikras būtų pasiųsta paskui Rusijos laivą. O dalis Lietuvos politikų klaupiasi patys. Vergovinė sąmonė. Kas ją įdiegė? Rusija.

Šitas išaiškinimas jau yra vienas iš koridoriaus elementų. Jau yra. Lietuva galėjo pasakyti, kad tai nereiškia, kad tas galioja Lietuvai. Bet nepasakė. Rusija padėkojo? Aišku ne. Davėm pirštą įkasti, dabar visą ranką praris.

Per trisdešimt nepriklausomybės metų atsilaikėme nuo Rusijos užmačių formuoti Lietuvoje koridorių. Net tais anais laikais A.Brazauskas ir P.Gylys suprato, ar bent neprieštaravo Lietuvos diplomatijos pasipriešinimui tam. Dabar atėjo nauja karta politikų, ir jokios institucinės atminties. Visos istorijos, visos baimės iš naujo, jokių pamokų. Vis labiau nusibostantis deja vu.

Nes tai būtų kapituliacija be karo. Teritorijų atidavimas be karo. Rusija nepajėgi kariauti su NATO ginklais, bet pajėgi iki šiol varyti baimę EK ir kai kuriems Lietuvos politikams.

Dabar EK komisija ir dalis didžiųjų ES valstybių bandys mus nulaužti. Ir kiek žinau, tas jau pradėta. Labai įtakingų veikėjų.

Aišku, aš netikiu (nenoriu net svarstyti), kad dabartinė koalicija gali pasiduoti.

Nes tai būtų kapituliacija be karo. Teritorijų atidavimas be karo. Rusija nepajėgi kariauti su NATO ginklais, bet pajėgi iki šiol varyti baimę EK ir kai kuriems Lietuvos politikams.

Be to, šie galimi EK veiksmai ( jei jų nepaneigs EK) galimai prieštarautų Lietuvos Konstitucijai. Tokius koridoriaus elementus, kaip pažeidžiančius Lietuvos suverenitetą, ir nesijungimo į posovietines erdves konstitucinio draudimo dvasią, turėtų ratifikuoti Seimas 2/3 dauguma.

O dabar Lietuva savo aukščiausių pareigūnų diplomatiniais žodžiais ir veikimu ( Prezidentas Briuselyje!), galėtų/turėtų įspėti EK komisiją, kad tai kas parašyta politico būtų paneigta, ir net nebandyta būtų siūlyti. Nes kitaip mūsų laukia Rusijos džiaugsmai dėl mūsų nevienybės.

Bet šiaip liūdna.

—————-

Papildymas.

SOS

Prezidentas laukia patikslinimo? Kokio?

Komentaras Albino Januškos FB paskyroje https://www.facebook.com/profile.php?id=100019054236926