Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Akredituotas naujas Kanados gynybos atašė Lietuvai

Akredituotas naujas Kanados gynybos atašė Lietuvai

Akredituotas naujas Kanados gynybos atašė Lietuvai

KAM/G.Maksimovicz-Alkema nuotr.

www.voruta.lt

Krašto apsaugos ministerijoje pirmadienį akredituotas naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Earlas Vandahlas. Su naujomis pareigomis jį pasveikinęs krašto apsaugos viceministras Margiris Abukevičius tikisi, kad pastaruoju metu sustiprėjęs Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimas ateityje bus dar glaudesnis.

„Kanada yra itin reikšminga transatlantinio ryšio dalis, o tvirtas transatlantinis ryšys yra veiksmingos kolektyvinės NATO gynybos pagrindas. Kanada svariai prisideda prie Europos saugumo, ypač mažesnėse valstybėse – tokiose, kokios yra Baltijos šalys. Nuolatinis sąjungininkų pajėgų buvimas mūsų regione yra nepaprastai svarbus siekiant patikimo atgrasymo“, – sakė sėkmės darbuose plk. E.Vandahlui palinkėjęs viceministras M. Abukevičius.

 

Kanada yra svarbi Baltijos šalių gynybos sąjungininkė, šiuo metu vadovaujanti NATO priešakinių pajėgų batalionui Latvijoje. Kanados karinės oro pajėgos 2014 metais yra vykdžiusios budėjimą NATO Oro policijos misijoje Šiauliuose, o nuo 2015 metų Kanada yra atsiuntusi ir tris karinininkus į NATO Pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje.

Naujasis Kanados gynybos atašė Lietuvai anksčiau tarnavo įvairiuose Kanados kariuomenės daliniuose. Iki 2020 metų plk. E. Vandahlas ėjo pajėgumų vystymo direktoriaus pareigas Kanados specialiųjų operacijų pajėgų vadovybėje.