Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV A. Butkevičius turi gerų žinių iš JAV

A. Butkevičius turi gerų žinių iš JAV

Kristina Jackūnaitė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Jungtinėse Amerikos Valstijose viešintis premjeras Algirdas Butkevičius šios šalies skalūnų gavybos kompanijas informavo, kad Lietuva suinteresuota investicijomis į skalūnų dujų bei naftos žvalgybą ir gavybą. Ir gavo tiesių atsakymų, ko investuotojai tikėtųsi iš Lietuvos prieš ateidami. Gerų naujienų premjeras iš Amerikos žada atvežti ir Lietuvos mėsos perdirbėjams bei jautienos gamintojams.

Per susitikimą su Jungtinių Valstijų žemės ūkio sekretoriumi Tomu Vilsaku ministras pirmininkas sako buvęs informuotas apie sprendimą į Ameriką įsileisti lietuviškus mėsos produktus.

„Yra priimtas sprendimas, kuris atsispindi vadinamųjų maisto inspektorių ataskaitoje. Jie yra įvertinę Lietuvoje mūsų mėsos ir pieno perdirbimo įmones. (…) Po 90 dienų bus priimtas galutinis sprendimas, kuriame bus aiškiai nurodyta, kad iš Lietuvos galima įvežti į JAV mėsos gaminius ir jautieną“, – sako A. Butkevičius.

Per vizitą premjeras skyrė dėmesio ir energetikai. Apsilankęs viename iš produktyviausių šalyje skalūnų telkinyje Pensilvanijoje premjeras informavo, kad ir Lietuva suinteresuota investicijomis į skalūnų dujų bei naftos žvalgybą.

„Buvo konkrečiai kalbama, ar kokioms sąlygom galėtų ateiti atskiros kompanijos. Buvo labai aiškus atsakymas: politinis stabilumas, įstatyminė bazė, mokestinis reglamentavimas ir, savaime suprantama, didžiulės diskusijos turi būti atliekamos su visuomene, kur bus atliekami žvalgybos drabai“, – sako premjeras.

A. Butkevičius teigia sulaukęs Pitsburgo universiteto skalūnų tyrimo centro vadovų pažadų tarpininkauti – padėti pritraukti į Lietuvą investuotojų, kai Lietuva baigs rengti įstatymus, reikalingus skalūnų žvalgybai ir gavybai.