Pagrindinis puslapis Lietuva A.Anušauskas: „Apgailestauju, kad nacionaliniam saugumui svarbūs klausimai svarstomi nevengiant grubių užuominų prieš gynybai pasišventusius žmones“

A.Anušauskas: „Apgailestauju, kad nacionaliniam saugumui svarbūs klausimai svarstomi nevengiant grubių užuominų prieš gynybai pasišventusius žmones“

Seimo narys Arvydas Anušauskas

Ketvirtadienį, birželio 16 dieną, Seimas priėmė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, kurios suteikia galimybę Lietuvos šaulių sąjungos nariams ir kariams savanoriams įsigyti ir namuose laikyti B ir C kategorijų ginklus, jų šovinius. Nepaprastosios padėties atveju ginklai nebūtų surenkami iš šaulių, o kol bus apginkluoti iš kariuomenės arsenalų – neliktų beginkliai nė vienos valandos.

„Pagaliau Seime po metų priimtas įstatymas, leidžiantis šauliams ir savanoriams turėti ginklą namuose, yra skirtas nacionalinio saugumo tikslui, o ne medžioklei, savigynai ar sportui. Nacionalinio saugumo intereso atsiradimas Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme yra svarbus istorinis žingsnis ir potencialaus agresoriaus atgrasymo priemonė“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

Kartu Seimo narys apgailestauja, kad kai kurie socialdemokratų frakcijos nariai (nors pusė jų frakcijos narių palaikė šį įstatymą) grubiomis užuominomis įžeidinėjo gynybai pasišventusius žmones kaip potencialius brakonierius ar ne visai adekvačius žmones. O juk kandidatai į šaulius ar karius savanorius, skirtingai nuo medžiotojų ar sportininkų, yra papildomai tikrinami, užkertant kelią abejotinos reputacijos asmenims patekti į šias struktūras. Dėl to tenka tik atsiprašyti tų žmonių, kuriems tokio svarbaus klausimo svarstymas sukėlė dviprasmiškų jausmų.