Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Šaltojo karo muziejus Žemaitijos nacionaliniame parke atvėrė duris lankytojams

Šaltojo karo muziejus Žemaitijos nacionaliniame parke atvėrė duris lankytojams

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija sėkmingai vykdo projektą „Šaltojo karo muziejaus ir jo aplinkos infrastruktūros įrengimas“, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.

Šaltojo karo muziejaus ir jo aplinkos infrastruktūros įrengimo, statybos, ekspozicijų įrengimo ir montavimo darbai jau atlikti. Iki šių metų pabaigos Muziejaus ekspoziciją dar papildys tikroviški manekenai – prototipai gyvų žmonių, atitinkančių asmenis, galėjusius tarnauti SSRS kariuomenėje.

Valstybinė komisija pasirašė unikalaus objekto – Šaltojo karo muziejaus Plokštinėje (Plokščių k., Plungės r.) – statybos bei rekonstrukcijos darbų priėmimo aktą.

„Džiaugiamės, kad buvusios sovietų požeminės raketų bazės rekonstrukcijos ir statybos darbus vykdęs generalinis rangovas UAB „Plungės Jonis“ laiku užbaigė prisiimtus įsipareigojimus. Šis unikalus objektas prikeltas naujam, tačiau jau taikiam gyvenimui. Nuoširdžiai dėkojame karo paveldo specialistui Vladimirui Orlovui, talkinusiam įrengiant Muziejaus ekspoziciją, už jo idėjas, žinias, begalinį triūsą“ – sakė Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Giedrius Norvaišas.

Atvėręs duris vienintelis Europoje, šiuolaikinis saugumo, higienos reikalavimus atitinkantis „Šaltojo karo“ muziejus, įrengtas vietoj dėmesio nestokojusios buvusios militarizmo ekspozicijos. Pirmuosius lankytojus jau priėmė ir naujas lankytojų centras.

Dėl lankymo prašome skambinti tel. (8 448) 49 231, (8 677) 86 574 arba kreiptis el paštu: info@zemaitijosnp.lt

V. Orlovo nuotr.

www.vstt.lt