Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva „Tvarka ir teisingumas“ reikalauja išsaugoti lietuvišką mokyklą

„Tvarka ir teisingumas“ reikalauja išsaugoti lietuvišką mokyklą

Tomas ČYVAS

2011 m. rugsėjo 23-čiąją partija „Tvarka ir teisingumas“ prie Vilniaus rajono savivaldybės surengė mitingą už lietuviškos mokyklos Veriškėse išsaugojimą.

„Sukvietėme visus, kas neabejingi švietimo problemoms, kylančioms tuose rajonuose, kuriuose gyvena įvairių tautybių žmonės. Kreipiamės į Vilniaus rajono valdžią prašydami susilaikyti nuo tokių veiksmų, apie kuriuos girdime. Kai žmonės į darbą priimami arba nepriimami, gauna didesnį ar mažesnį atlyginimą vien tik todėl, leidžia savo vaikus į mokyklą s vienokia ar kitokia dėstomąja kalba“, – sakė politikas.

Pasak Valentino Mazuronio, savivaldybės prašoma ir atsisakyti Veriškių pradinės lietuvių mokyklos reorganizavimo ją išskaidant ir dalį prijungiant prie lietuviškos, o dalį prie lenkiškos mokyklos. „Yra pagrindo baimintis, kad tos mokyklos visai nebeliks. Dabar reorganizacija apskųsta teismams, bet būtų geriau, jei rajono valdžia pati liautųsi tai dariusi ir nebebūtų reikalų dėl to bylinėtis, nes tai kelia nereikalingas įtampas“, – aiškino partijos vicepirmininkas

Mitinge, į kurį susirinko apie šimtą žmonių, taip pat dalyvavo Europos Parlamento narys, buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas, Seimo narys Almantas Petkus. Pasak mitingo dalyvių, tai be kita ko ir atsakas į Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos rengiamas protesto akcijas.

Vilniaus raj. savivaldybė: „tvarkiečių“ kaltinimai melagingi

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės vadovų, panašūs pareiškimai neva yra artėjančių Seimo rinkimų pranašai ir minėtus kaltinimus.

„Atsakingai pabrėžiame, kad Vilniaus rajone nebuvo ir nėra planuojama uždaryti jokia švietimo įstaiga lietuvių mokomąja kalba. Iš 1992 metais regione buvusių 18 pradinių mokyklų uždarytos buvo tik 3: Beržytės, Putiniškių ir Karklėnų pradinės mokyklos lenkų mokomąja kalba. Kitos mokyklos buvo reorganizuotos (5 lietuvių mokomąja kalba, 4 lenkų, 1 lenkų–lietuvių, 1 lenkų–rusų) ir toliau sėkmingai veikia kaip didesnių švietimo įstaigų filialai/skyriai. Likusių statusas liko nepakitęs.

Vilniaus rajono savivaldybė, vadovaudamasi vaikų interesais, stengiasi išlaikyti net mažiausias mokyklas, kuriose ugdymas vyksta lietuvių kalba: pvz. Dūkštų (5 mokiniai), Buivydžių (6 mokiniai) pradinio ugdymo skyrius.

Taip pat užtikriname, kad niekas neplanuoja uždaryti Veriškių pradinės mokyklos: ją reorganizuoti ketinama kaip tik norint užtikrinti jos tęstinumą“, – aiškinama savivaldybės pranešime spaudai.

Savo ruožtu, LLRA penktadienį surengė protesto akciją pre Seimo. Leidimas protestuoti LLRA išduotas 5 tūkst. asmenų, tačiau neatmetama galimybė, kad susirinks du kartus didesnis protestuotojų skaičius. Maža to, LLRA grąsina vėliau surinkti iki 60 tūkst. asmenų mitingus, jei Lietuvos valdžia nenusileis jos reikalavimams.

www.balsas.lt

Nuotraukoje: Prie Vilniaus savivaldybės protestuojama už lietuviškos mokyklos Veriškėse išsaugojimą