Pagrindinis puslapis Sena Voruta „Migruojantys paukščiai 2010“ kalbės apie menininko socialinį vaidmenį visuomenėje

„Migruojantys paukščiai 2010“ kalbės apie menininko socialinį vaidmenį visuomenėje

2010 m. liepos 25 dieną, Kaune, prasidėjo ketvirtosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybos dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“.
 
Šiais metais šalia Kauno, Žeimių dvaro sodyboje, susirinkę menininkai išeiviai ir menininkai, gyvenantys Lietuvoje, diskutuos, nagrinės, koks yra menininko socialinis vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje, o projekto pabaigoje, Istorijos ryšių muziejuje, surengs spaudos konferenciją ir savo mintimis pasidalins su žiniasklaida ir miesto gyventojais.
 
Šį kartą menininkai lietuviai, atvykę iš Egipto, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Olandijos, JAV, Norvegijos ir menininkai, gyvenantys Lietuvoje, susitiko diskutuoti ir aptarti, ką šiuolaikinėje visuomenėje reprezentuoja kūrėjai. Ko iš jų tikimasi ir kokia rolė apibrėžta menininkams „tautoje“?
 
Kaip pasikeitė menininko vaidmens samprata pilietinėje visuomenėje? Taip pat kaip šios idėjos aktualizuojamos kalbant apie „išeivijos“ menininkus ir ar „išeivija“ vis dar tebetinkamas terminas? Jau ketvirtus metus remiamos Užsienio reikalų ministerijos, kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ tokius išvykusius ir gyvenančius menininkus suburia vis kitame Lietuvos kampelyje.
 
„Pirmasis projektas įvyko Ventės rage, antrasis – Birštone, pernai susitikome Vilniuje. Šiais metais pasirinkome Kauną, nes šis miestas bene daugiausiai „neteko“ menininkų, kurie išvyko kurti ir gyventi į užsienį. Mūsų projektas tokiems žmonėms yra svarbus, jų ryšys su Lietuva yra neprarastas, imigravusiam menininkui tokio ryšio puoselėjimas yra labai reikalingas“, – teigia projekto idėjos autorė Jolanta Rimkutė.
 
Šiais metais projekte dalyvauja tapytojai, muzikai, scenografai, grafinio dizaino, kostiumo dizaino specialistai. Projekto metu menininkai ne tik dirbs tarpusavyje, bet ir susitiks su visuomeninių organizacijų BĮ „Tarptautinio kultūros programų centro“ VŠĮ „Kultūros meniu“, VŠĮ „Visos mūzos“ (Tarptautinio Kauno kino festivalis), Pasaulio lietuvių akademijos atstovais, su kuriais diskutuos, keisis idėjomis ir mintimis, o ateityje gal ir pavyks įgyvendinti bendrus projektus.
 
 
Nuotraukose: Kaip pasikeitė menininko vaidmens samprata pilietinėje visuomenėje?

Naujienos iš interneto