Žygis pėsčiomis į Punios šilą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Nemuno kilpų regioninio parko direkcija 2010 m gegužės 21-22 d. organizuoja žygį pėsčiomis į Punios šilą – vieną iš vertingiausių Europos miškų. Kelionės metu žygeiviai ne tik aplankys istorinius, kultūrinius ir gamtinius objektus, bet ir pamatys įvairius miškų tipus, retus augalus ir gyvūnus. Žygis skirtas Tarptautiniams biologinės įvairovės metams.
 
Punios šilas – ypatingos botaninės vertės miškas, išsaugojęs pirmykščių Lietuvos girių bruožus. Jame auga aukščiausios Lietuvos pušys bei eglės, natūralia alėja išsirikiavę Lietuvos kunigaikščių vardais pavadinti ąžuolai, randama daug saugomų augalų ir gyvūnų rūšių. Aukščiausia Lietuvoje Punios šilo pušis, pasistiebusi net 42 metrus, šlama jau 160 metų. Ji yra paskelbta gamtos paminklu. Aukščiausia eglė, siekusi net 45 metrus, taip pat augo Nemuno kilpų regioniniame parke.
 
Punios šilo retenybės – juodieji gandrai, jūriniai ereliai, didžiosios miegapelės, vidutiniai, baltnugariai, tripirščiai geniai. Čia gyvena stirnos, šernai, gana didelė tauriųjų elnių banda, daug smulkesnių žinduolių. Gal žygeiviams nusišypsos laimė ir jiems teks pamatyti tikruosius Punios šilo gyventojus.
 
Pasak Nemuno kilpų regioninio parko direktorės Dalios Križinauskienės, būtina pamatyti vieną vertingiausių Lietuvoje Punios šilą – ir ypač pavasarį, kai viskas žydi ir žaliuoja. Garsusis Punios šilas, apjuostas Nemuno kilpos, rašytiniuose šaltiniuose minimas dar XVI amžiuje. Punios šile auga beveik tūkstantis augalų rūšių, iš jų net 68 įrašytos į Raudonąją knygą. Reikia mokintis keliauti ir gyventi, nedarant žalos gamtai.
 
Žygio vadovai – Nemuno kilpų regioninio parko vyr. ekologas Žydrūnas Preikša ir vyr. kultūrologė Dainora Šaltienė į žygį po Punios šilą kviečia visus, kas mėgsta keliauti gamtoje. Penktadienį (gegužės 21 d. 17 val.) žygeiviai renkasi Panemuninkų kaime. Iš pradžių su Punios šilu susipažinę muziejuje, turistai „pasakų“ taku keliaus pirmuosius kilometrus (Punios girininkijos muziejus – Pasakų takas – Panemuninkų skardis – Kunigaikščių ąžuolai – Partizanų žeminė – Žaltės slėnis). Pirmosios dienos žygio trasa – 6 kilometrai, nakvynė numatoma Žaltės slėnyje. Palapines ir miegmaišius žygio organizatoriai nuveš į nakvynės vietą – ant pečių naštos tempti nereikės.
 
Antrąją žygio dieną, gegužės 22-ąją, žygeiviai pajudės link Strazdinės pilkapyno, aplankys aukščiausią Lietuvos pušį, pamatys galingus ąžuolus ir kelionę baigs Nemuno slėnyje. Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojai tiems, kas ruošiasi vykti į žygį, pataria apsiauti patogiais batais, įsidėti į kuprinę pavalgyti ir atsigerti, nepamiršti apsauginių priemonių nuo uodų, erkių ir lietaus.
 
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, kuruojanti 30-ies Lietuvos regioninių parkų veiklą, informavo, kad net 69 procentus Nemuno kilpų regioninio parko ploto užima miškai. Parke yra 17 draustinių, daug vertingų istorijos, kultūros ir gamtos objektų. Pagal biologinę įvairovę Nemuno kilpų regioninis parkas yra viena turtingiausių saugomų teritorijų Lietuvoje. Tą nulemia išlikę nemaži sengirių plotai, miškuose likę neištiesinti upeliai, natūralūs Nemuno slėnio šlaitai. Punios šilas yra vienas vertingiausių objektų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.
 
Daugiau informacijos apie žygį į Punios šilą rasite: www.nemunokilpos.lt
 
Kontaktinis asmuo: Diana Rakauskaitė, viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, LT-09311, Vilnius; tel.: (5) 270 9048, mob. 8698 35776
 
Nuotraukose:
 
1. Punios šilas
2. Žaltės slėnis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra