Žygimantas Pavilionis: Aušros vartų idėjos bus atsisakyta

Autorius: Data: 2017-08-14, 11:45 Spausdinti

Žygimantas Pavilionis: Aušros vartų idėjos bus atsisakyta

Žygimantas Pavilionis (pirmas iš kairės) Lenkijoje, Pščelnike (buv. Soldine) 2008 m. liepos 13 d. per Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus viešnagę Lenkijoje, paminint 75-ąsias Dariaus ir Girėno tragiško skrydžio per Atlantą metines. Garbės svečių knygoje pasirašo Valdas Adamkus ir Lenkijos Respublikos Prezidentas Jaroslavas Kačinskis. Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

 

Lenkijoje surengta plataus masto viešųjų ryšių akcija, kurią galima pavadinti teritorine pretenzija Lietuvai dėl Aušros vartų atvaizdo įrašymo į Lenkijos naujojo pavyzdžio piliečių pasus. Šį akibrokštą Lietuvai „Trakų žemė“ paprašė pakomentuoti LR Seimo narį Žygimantą Pavilionį:

Lenkija, siekdama paminėti valstybės atkūrimo šimtmetį, išleidžia naujo tipo pasus ir leidžia žmonėms balsuoti dėl to, kokie vaizdai ar kokios su valstybingumo šimtmečiu susijusios vietos turi atsirasti tuose pasuose. Tarp 14 galimų variantų atsidūrė ir Aušros vartų atvaizdas. Suprantu lenkų sentimentus Aušros vartams, tačiau nemanau, kad kitos valstybės atvaizdai turėtų atsirasti lenkiškuose pasuose. Ypač dėl to, kad mūsų istorija XX a. pradžioje buvo gana permaininga. Viliuosi, kad idėjos patalpinti į lenkiškus pasus Vilniaus ar Ukrainos atvaizdus bus atsisakyta.

Dvišaliuose santykiuose su artimiausiais kaimynais visada iškyla ir iškils kontroversiškų klausimų ar nesutarimų. Tačiau kokie nors smulkūs nesutarimai neturi užgožti mūsų bendros strateginės darbotvarkės ir lyderystės regione. Šiandien, po JAV prezidento D. Trumpo vizito Varšuvoje, matau daugiau galimybių bendradarbiauti, o ne pyktis.

ES regionai Kultūros politika Lenkijos spauda apie Lietuvą Lietuva - Lenkija , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra