Žydų gelbėtojai – žmogiškumo pavyzdys ateities kartoms

Autorius: Data: 2013-09-23 , 14:01 Spausdinti

Žydų gelbėtojai – žmogiškumo pavyzdys ateities kartoms

Pirmadienis, 2013 m. rugsėjo 23 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos proga įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius asmenims, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo nacių genocido.

„Šiandien pagerbiame žmones, daugumos kurių jau nebėra tarp mūsų. Jie padėjo išgyventi savo kaimynams, draugams ar visai nepažįstamiems žmonėms, pasmerktiems mirčiai. Jie drąsiai gelbėjo žydus, padėjo jiems slėptis, dalinosi duonos kąsniu, buvo tėvai našlaičiais likusiems žydų vaikams. Tai – žmogiškumo pavyzdys, į kurį turėtumėme lygiuotis visi. Kurį privalome atsiminti kurdami ateitį“, – pabrėžė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, žydų tautos tragedija kartu yra ir mūsų visų tragedija. Šiurpi tikrovė negali būti palikta praeityje ar ištrinta iš mūsų atminties. Šis atminimas, anot šalies vadovės, suvienija mus ir įkvepia drąsos būti pasiaukojančiais žmonėmis, savo valstybės piliečiais, draugais ir kaimynais.

Už Lietuvos žydų bendruomenės telkimą ir Lietuvos žydų paveldo išsaugojimo puoselėjimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiais taip pat apdovanoti Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius, rašytojas, publicistas Jaša Markas Zingeris.

Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais Prezidentės dekretu apdovanoti 47 asmenys.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės kalba Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių įteikimo ceremonijoje

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_zuvanciuju_gelbejimo_kryziu_iteikimo_ceremonijoje_18528.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra