Žvalgymasis po restauruotas Užutrakio rūmų sales

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Užutrakio rūmuose restauruojamos salės. Atkurtas Liudviko XVI-ojo stiliumi dekoruotas rūmų valgomasis, šiuo metu restauruojama gobelenų salė.
 
Rūmų šeimininkai sako, kad metų pabaigoje čia lankytojai išvys ir to laikmečio baldus.
Grafų Tiškevičių XIX amžiaus pabaigoje įrengti Užutrakio rūmai žavėjo prabangiais interjerais ir įspūdingu dekoru. Pirmo aukšto valgomajame atkurta čia vyravusi balta spalva ir daug lipdinių.
 
Pasak Gintaro Abaravičiaus, sovietmečiu valgomojo salė buvo labiausiai nuniokota – ją padalino į dvi patalpas: vienoje įrengtas direktoriaus kabinetas, kitoje – kino operatorinė. Darant tyrimus paaiškėjo, kad pirmasis Tiškevičių interjeras buvo baltas, ankstyvojo prancūzų klasicizmo stiliaus, tarpukariu spalvinta ryškiau, o sovietmečiu iš rūmų padarytas rusiško klasicizmo pyragaitis.
 
Salėje buvęs XVII amžiaus Snyderso vaisių natiurmortas dingo per Antrąjį pasaulinį karą. Pasak šeimininkų, susigrąžinti buvusias meno vertybes – ilgas ir sudėtingas darbas. Šiandien į fojė sugrįžo Tiškevičių vaza. Kita, įtariama, taip pat yra kažkur Lietuvoje.
Iki šių metų pabaigos ketinama restauruoti ir šalia valgomojo esančią gobelenų salę. Restauratoriai sako, kad palyginti su valgomuoju, čia dirbti įdomiau.
 
Restauruotoms salėms dar bus ieškoma tinkamų užuolaidų ir rūmų erdvės taps parodų, koncertų salėmis.
 
LTV naujienų tarnyba
 
www.lrt.lt

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra