Žvalgybos sistemos ir VSD pertvarkos sustiprins pasitikėjimą valstybe

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Ketvirtadienis, spalio 15 d. (Vilnius)
 
Susipažinusi su Valstybės saugumo departamento (VSD) veikla ir rezultatais Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia įsitikinusi, kad ši institucija turi tarptautinį pripažinimą, gerą įdirbį ir potencialą. Tačiau pasak, šalies vadovės šis potencialas nebuvo ir nėra tinkamai išnaudojamas.
 
„Šį potencialą ir pajėgumus reikia tinkamai suorientuoti ir, labai svarbu, kontroliuoti. Šiuo metu Prezidentūros rengiama žvalgybos koncepcija nustatys tvarką, kuria remiantis bus suformuluotos aiškios užduotys visoms už šalies saugumą atsakingoms institucijoms, tame tarpe ir VSD. Taip pat bus nustatyti aiškūs visų tarnybų veiklos prioritetai, atsiskaitymo ir kontrolės tvarka. VSD – labai svarbi valstybei institucija, turinti padėti šalies vadovams priimti valstybei svarbius sprendimus“, – teigė Valstybės saugumo departamente apsilankiusi Prezidentė D. Grybauskaitė.
 
Prezidentės iniciatyva rengiama nacionalinės žvalgybos sistemos koncepcija taps visos nacionalinio saugumo sistemos pertvarkos pagrindu ir pradžia. Šios pertvarkos metu bus peržiūrėta ir optimizuota ir VSD struktūra. Prezidentė VSD vadovus paragino pertvarkant ir depolitizuojant departamentą nevengti griežtų ir principingų sprendimų, kurie sustiprins visuomenės pasitikėjimą ne tik departamentu, bet ir valstybe.
 
Prezidentės teigimu, VSD veiklos prioritetu turi tapti valstybei kylančių grėsmių prevencija ir operatyvus valstybės vadovų informavimas, o ne vien praeities įvykių analizė.
 
www.lrp.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra