Zuzanos Alunan-Stašienės paroda Jelgavoje

Autorius: Data: 2012-09-17 , 15:09 Spausdinti

Lietuvių tautinio judėjimo veikėjo Konstantino Stašio žmonos Zuzanos Alunan-Stašienės paroda atidaryta Jelgavoje, žymaus latvių teatro pradininko Adolfo Alunano muziejuje (Filosofų g. 3).

A. Alunanas yra latvių profesionalaus teatro pradininkas, organizatorius, dramaturgas, publicistas. Jo gausioje dešimties vaikų šeimoje ir gimė Zuzana. 1908 m. ji ištekėjo už provizoriaus Konstantino Stašio. Apie Z. Stašienę ir K. Stašį, žinomą Vilniaus krašto Laikinojo lietuvių tautinio komiteto pirmininką, o 1939 m. Vilniaus miesto burmistrą, esame rašę daug kartų (Dainora Juchnevičiūtė-Vaivadienė „Zuzana Alunan-Stašienė 1884-1967“, „Voruta“, 2004 m. lapkričio 27 d. Nr. 22 (568), p. 6-8 ir kt.).

Šį kartą Adolfo Alunano muziejuje buvo atidaryta Z. Alunan-Stašienės rankdarbių, kuriuos išsaugojo vaikaitė Dainora Juchnevičiūtė-Vaivadienė, paroda. Ta proga išleistas lietuvių ir latvių kalbomis gražus katalogas. Per parodos atidarymą kalbėjo vaikaitės D. Juchnevičiūtė-Vaivadienė ir Raminta Juchnevičiūtė-Kuprevičienė, Birutė Verkelytė-Federavičienė iš Kauno, Latvijos diplomatas Albertas Krenevskis, architektas Jonas Zibolis ir kiti. Parodos dalyviams dainavo provaikaičio Gedimino Kuprevičiaus žmona Vilija ir dukra Ieva Otilija Kuprevičiūtė.

„Vorutos“ inform.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Parodos afiša

2. A. Alunano muziejaus stendai

3. Parodos atidarymo akimirka. Iš kairės: R. Juchnevičiūtė-Kuprevičienė, A. Alunano memorialinio muziejaus vedėja Maija Matisa, D. Juchnevičiūtė-Vaivadienė

4. Iš kairės: D. Juchnevičiūtė-Vaivadienė, R. Juchnevičiūtė-Kuprevičienė ir architektas J. Zibolis

5. Latvijos diplomatas A. Krenevskis seniai domisi lietuvių ir latvių kultūriniais ryšiais

6. R. Juchnevičiūtė-Kuprevičienė ir I. O. Kuprevičiūtė

Voruta. – 2012, rug. 15, nr. 19 (757), p. 7.

Lietuva - Latvija , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra