Žurnalistų etikos inspektoriaus Romo Gudaičio pareiškimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Žurnalistų etikos inspektoriaus apžvalgos „Demokratinės visuomenės informavimo kultūros plėtros gairės“ tikslas – išanalizuoti pastarųjų dvejų metų spaudos, radijo, televizijos, naujųjų technologijų pagalba platinamos žiniasklaidos reiškinius, pasitaikančius etikos pažeidimus ar klaidas.

Mano prognozė optimistiška: šioje apžvalgoje atsispindi pozityvus žiniasklaidos vaidmuo valstybės ir visuomenės gyvenime, jos perspektyvos, tačiau neapeinamos ir neigiamybės, teikiami tam tikri pasiūlymai, kaip tobulinti savireguliacijos modelį, dar labiau stiprinti skaitytojų, žiūrovų ir klausytojų pasitikėjimą laisvu žodžiu bei išraiškos laisve, įtvirtinti deramą žurnalistų profesinį statusą.

Pilnas apžvalgos tekstas yra žurnalistų etikos inspektoriaus interneto svetainėje, bus paskelbtas „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“ – taigi viešas. Su nekantrumu laukiu pastabų ir pasiūlymų. Tačiau su viena sąlyga – skaitykime, o ne skelbkime prasimanymus!

Kai kuriuose komentaruose bei atgarsiuose žurnalistų etikos inspektoriui priskiriamos seniai susikompromitavusios, neatitinkančios visuomenės informavimo demokratinių nuostatų ar nerealios idėjos („valstybinė spauda“, „leidimai leisti spaudos leidinius“, „cenzūra“ ir pan.). Neketinu polemizuoti su absurdiškais teiginiais – kadangi pasakymas „nesu dramblys“ gerokai nuvalkiotas, pateikiu kitą – man pripaišomi teiginiai yra ledynmečio mamutų gaivinimas Gedimino kalno papėdėje Mindaugo karūnavimo šventės išvakarėse!

Apžvalgoje analizuojama, be daugybės kitų dalykų, seniai žinoma ir tikrai ne Romo Gudaičio išgalvota idėja dėl  v i s u o m e n i n į  statusą turinčio laikraščio. Ir tikrai ne R. Gudaitis nuspręs, ar tikslinga steigti tokį laikraštį. Gal demokratinėje visuomenėje jau negalima atvirai diskutuoti, keistis nuomonėmis, gal turėtų būti tik viena – kai kam paranki – tiesa?

Linkiu mums visiems – ir sau taip pat – geranoriško įsiskaitymo ir įsiklausymo, mažiau prasimanymų ir tendencingumo – tai bus į sveikatą moraliniam klimatui ir, žinoma sveikiau mums patiems, pasitinkantiems Lietuviškos spaudos atgavimo šimtmetį. 

2003 metų birželio 26 diena

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra