Žolinės atlaidai Krekenavoje ir Pivašiūnuose

Autorius: Data: 2016-08-17 , 11:19 Spausdinti

Žolinės atlaidai Krekenavoje ir Pivašiūnuose

Vatikano radijas

Krekenava ir Pivašiūnai – pagrindinės Marijos šventovės Panevėžio ir Kaišiadorių vyskupijose, nuo seno garsėja jose kasmet vykstančiais piligrimų iš visos Lietuvos sulaukiančiais Švč. M. Marijos ėmimo į dangų atlaidais.

Šiemetiniai Žolinės atlaidai Krekenavos šventovėje vyko rugpjūčio 13-15 dienomis. Šeštadienį buvo meldžiamai už ligonius ir gydytojus, už slaugytojus ir Caritas darbuotojus bei savanorius. Sekmadienį buvo meldžiamasi už šeimas ir jaunimą. Rugpjūčio 15-ąją, švenčiant Gailestingumo metų Marijos ėmimo į dangų iškilmę, buvo taip pat pažymėtos Panevėžio vyskupijos įkūrimo 90-osios metines. Panevėžio vyskupiją, kartu su Telšių, Vilkaviškio, Kaišiadorių vyskupijomis ir Kauno arkivyskupija įkūrė popiežius Pijus XI 1926 m. paskelbta bule „Lituanorum gente“.

Gailestingumo metai, kartu su Kaišiadorių vyskupijos devyniasdešimtosiomis metinėmis, minimi ir šiemetiniuose Žolinės atlaiduose Pivašiūnuose, kurie prasidėję rugpjūčio 14 d. truks iki rugpjūčio 22 d.

Pirmadienį švęsta Marijos ėmimo į dangų iškilmė pažymėta ir kaip pagrindinė Gailestingumo jubiliejaus diena Kaišiadorių vyskupijoje. Kitomis atlaidų dienomis meldžiamasi už žemdirbius ir vietines bendruomenes, kunigus ir vienuolius, ligonius ir Caritas darbuotojus, šeimas ir jaunimą, už maldos grupes.

* * *

Rugpjūčio 20 d. Pivašiūnų atlaiduose bus paminėtos Kaišiadorių vyskupo Dievo tarno Teofiliaus Matulionio mirties 54-osios metinės.

Teofilius Matulionis gimė 1873 m. Baigęs Peterburgo kunigų seminariją, 1900 m. buvo įšventintas kunigu. Dirbo parapijose Latvijos, o vėliau ir Rusijos imperijos sostinėje Peterburge. Valdžią Rusijoje paėmę komunistai, kunigą Matulionį 1923 m. įkalino. Atgavęs laisvę, kun. Matulionis 1929 m. buvo paskirtas tuo metu visą Rusiją apimančios Mogiliavo arkivyskupijos augziliaru ir konsekruotas vyskupu. Tais pačiais metais jį vėl buvo suimtas ir išsiųstas į Solovkų salas. Sovietų išleistas iš lagerio ir perduotas Lietuvai, kurį laiką vyskupas gyveno Kaune, talkino Kauno arkivyskupui. 1943 m. Teofilius Matulionis buvo paskirtas Kaišiadorių vyskupu. 1946 m. vėl buvo sovietų valdžios įkalintas. Į Lietuvą grįžo 1956 m., bet jam nebuvo leista apsigyventi Kaišiadoryse. Vyskupijai jis vadovavo gyvendamas Birštone pas parapijos kleboną. 1959 m. sovietų valdžios sprendimu vyskupas buvo nušalintas nuo pareigų ir prievarta apgyvendintas Šeduvoje. 1962 m. vysk. Teofiliui Matulioniui buvo suteiktas arkivyskupo titulas. 1962 m. rugpjūčio 20 d. arkivyskupas Teofilius Matulionis mirė. Palaidotas Kaišiadorių katedros kriptoje. 1990 m. pradėta jo skelbimo šventuoju byla. Diecezinis jos etapas buvo užbaigtas 2008 m. ir byla perduota į Romą. Kasmet rugpjūčio 20-ąją Kaišiadorių katedroje, kur ilsisi šio Dievo tarno palaikai, rengiamos minėjimo pamaldos. Arkivyskupui Matulioniui kasmet rugpjūčio 20-oji skiriama Pivašiūnų atlaiduose.

http://lt.radiovaticana.va/news/2016/08/16/%C5%BEolin%C4%97s_atlaidai__krekenavoje_ir_piva%C5%A1i%C5%ABnuose/1251674

Religija ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra