Žirgų lenktynės „Sartai 2010“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Tradiciškai, pirmąjį vasario mėnesio šeštadienį, 2010 m. vasario 6 d., Dusetų hipodrome (Sartų regioniniame parke) įvyks 104-osios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2010“. Lenktynėse numatoma surengti 11 važiavimų, kuriuose lenktyniaus 75 įvairaus amžiaus žirgai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
 
Kiekvieno važiavimo nugalėtojų laukia pagrindiniai prizai. Neliks nuskriausi ir kiti varžybų dalyviai – be pagrindinių prizų bus ir specialiųjų prizų, kuriuos įsteigė Sartų regioninio parko direkcija, Seimo nariai.
 
Ristūnų žirgų lenktynių tradicija ant Sartų ežero ledo tęsiasi nuo 1905 metų. Varžybos nevyko tik karo metais. Nuo 1955 metų Sartų lenktynės tapo respublikinėmis.
 
Kaip ir kasmet vyks tautodailės mugė (jas imta rengti nuo 1968 metų), liaudiškos muzikos koncertai.
 
Po renginio dalyviai ir svečiai Dusetų dailės galerijoje galės pasigrožėti paroda „Žirgas fotografijoje“ (K. Būgos g. 31a, Dusetos)
 
 
Renginio programa:
 
10 val. – Tautodailės mugė ir liaudiškos muzikos koncertas
 
11 val. – Spaudos konferencija
 
12 val. – Iškilmingas ristūnų žirgų lenktynių atidarymas
 
12.45 val. – Pirmasis ristūnų žirgų lenktynių startas
 
15.30 val. – Nugalėtojų apdovanojimas
 
16.30 val. – Dusetų dailės galerijoje paroda „Žirgas fotografijoje“
 
Šiemet, pirmą kartą renginio svečiams reikės susimokėti už įvažiavimą į Sartų regioninio parko teritoriją (Dusetų miestas, Didžiadvario k., dalis Užtiltės k.).
 
Zarasų savivaldybės tarybos sprendimu leidimas įvažiuoti lengvuoju automobiliu kainuos 10 litų, mikroautobusu – 20 Lt, autobusu – 30 Lt.
 
Organizatoriai tikisi, kad svečiai supras, kad rinkliava būtina, organizuojant žirgų lenktynes, joms tinkamai paruošiant hipodromą, bei vėliau atkuriant nuomojamos žemės plotą.
 
Taigi, norite sutikti bičiulius ir draugus beveik iš visos Lietuvos? Pasiilgote ristūnų žirgų, šventinio šurmulio? Skubėkite į Sartus. Organizatoriai žada daug smagių akimirkų, Bus ir ant ežero įrengta čiuožykla, norintys galės pasivažinėti šunų kinkiniais, bei dar kitokių pramogų…
 
Lietuvoje ir šiandien išdidžiai saugomos šimtmečių tradicijos auginant žirgus. Lietuviui žirgas visada buvo pasididžiavimo ir gerovės simbolis. Žmonijos istorijoje arklys bene labiausiai mylimas gyvūnas už jo prieraišumą, ištikimybę, paklusnumą, jėgą.
 
Susitikime Sartuose!
 
Autorės nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Ne visi gimsta ristūnais
2, 3. Mano kaimo arkliukas…

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra