Žinia apie Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius pasieks 17 mln. pasaulio gyventojų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rugsėjo 13–15 dienomis antrą kartą šiais metais Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje Afganistane lankėsi tarptautinė žurnalistų delegacija iš šešių šalių – Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos. 
 
Šį žurnalistų vizitą, kaip ir pirmąjį, vykusį liepos mėnesį, surengė JAV, siekdamos kuo plačiau nušviesti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane (angl. International Security Assistance Force, ISAF), kurioje dalyvauja ir Lietuva, veiklą.
 
Pasak NATO vadavietėje Briuselyje tarnaujančios ir žurnalistus vizito metu lydėjusios amerikietės Reeba Crister, Lietuvos vadovaujama PAG buvo pasirinkta kaip puikus NATO ir tarptautinių pajėgų, dalyvaujančių Afganistano atkūrimo veikloje, bendradarbiavimo pavyzdys.
 
Vizito metu žurnalistai susitiko su provincijos gubernatoriumi, kuris papasakojo apie Goro provinciją, didžiausias šios Afganistano srities problemas. Gubernatorius pabrėžė, kad vietiniai gyventojai itin vertina PAG vykdomą veiklą ir dedamas pastangas provincijai atkurti.  
 
Žiniasklaidos atstovai taip pat apžiūrėjo kelis Lietuvos įgyvendintus vystomojo bendradarbiavimo projektų objektus: viešąją biblioteką, kompiuterių klasę, valstybės tarnautojų mokymo centrą. Žurnalistai taip pat apsilankė Sangow Bar kaime, kuriame 2006 metais Lietuva pastatė mažąją hidroelektrinę. Dabar jos gaminama elektros energija naudojasi apie 250 kaimo šeimų.
 
Vėliau PAG-9 vadas pulkininkas Alvydas Šiuparis ir Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovo pavaduotojas Andrius Purvaneckas žurnalistams papasakojo apie PAG vykdomą karinę ir civilinę veiklą, atsakė į juos dominančius klausimus.
 
Nė vienas iš žurnalistų Afganistane anksčiau nėra buvęs, todėl po apsilankymo Goro provincijoje jie pakeitė supratimą ir požiūrį apie šią šalį, tarptautinių pajėgų reikšmę ir būtinybę šioje šalyje vykdyti atkūrimo veiklą.
 
Gore lankęsi žurnalistai atstovavo savo šalių laikraščiams ir televizijoms. Bendras jų atstovaujamų žiniasklaidos priemonių, kuriuose bus minima apie Lietuvos veiklą Afganistano Goro provincijoje, auditorijos dydis sieks apie 17 mln. skaitytojų ir žiūrovų. Vien didžiausio pasaulyje laikraščio, leidžiamo Japonijoje, tiražas yra didesnis nei 10 mln. egzempliorių.
 
PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO ISAF dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Goro provincijos sostinėje Čagčarane pradėjo veikti 2005 m. vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
 
PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti devintoji PAG Lietuvos karių pamaina suformuota, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.
 
M. Varnos nuotr.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra