Zigmas Tamakauskas. Adventinių angelų skrydis

Autorius: Data: 2019-12-19 , 08:59 Spausdinti

Zigmas Tamakauskas. Adventinių angelų skrydis

Atidžiai klausomasi muziejaus direktoriaus Prano Majausko pasakojimo apie muziejų ir jame esančius eksponatus. Straipsnio autoriaus nuotraukos

Zigmas TAMAKAUSKAS, Kaunas, www.voruta.lt

Su Lietuvos  sporto muziejaus direktoriumi Pranu Majausku daugiau susipažinome dalyvaudami Baltijos kelio 30-mečio minėjime Šilų kaimo apylinkėse, kur ta proga  buvo aukotos   šventosios Mišios. Prie 1989 m. rugpjūčio mėn. pastatyto  koplytstulpio, skirto nuo  raudonojo ir rudojo   teroro žuvusiems sportininkams atminti, pasitikome  ir palydėjome     keliu Vilnius – Ryga – Talinas  bėgikus. Paskui keletą kartų lankėmės P. Majausko  vadovaujame muziejuje,  kuriame ne tik apžiūrėjome čia sukauptus eksponatus, bet   buvome net  savotiškais „teisėjais“   prie muziejaus esančioje žalioje vejoje  gražiai   surengtose   įvairiose vaikų varžybose. Tų varžybų nugalėtojams įteikėme ir papuoštus tautinėmis juostomis  medalius.  Supratome, kad šis muziejus ne tik garsėja  eksponatais , bet ir gyva edukacine veikla, kurioje atsispindi ir muziejaus vadovo, buvusio sunkiaatlečio, jėgos trikovininko, trenerio, sporto organizatoriaus, Lietuvos naujų sporto šakų populiarintojo,  žmonių, turinčių negalią  sporto   ugdytojo, sporto veteranų sąjūdžio steigėjo  bei sumanaus muziejininko kilni veikla.

       Žinodami, kad muziejuje vyksta ir įvairūs proginiai renginiai, minint mūsų valstybines šventes ir kitas žymias kalendorines datas, paprašėme  muziejaus direktoriaus  leisti  jame surengti mūsų – TS Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos Kauno skyriaus adventinę popietę  „Linkime šviesos, taikos, meilės, ramybės ir  palaimos“. Direktorius mielai sutiko, suteikdamas  jai ir pažintinį pobūdį.  Jis mus supažindino su muziejaus kūrimo istorija, pravedė ekskursiją, papasakojo apie jo visapusišką veiklą. Pavyzdžiui, pasitinkant Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, čia buvo surengta jau tradicine tapusi negalią patyrusių žymių sportininkų suėjimo šventė. Visai neseniai čia buvo surengta ir iškiliausio Kauno krašto kūno kultūros mokytojo šventė. Pasižymėję mokytojai buvo apdovanoti Padėkos raštais, medaliais ir knygomis „Olimpinis alkas – Lietuvos sporto muziejus“.  Šioje šventėje dalyvavęs  Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Kupčinskas muziejui padovanojo, anot  direktoriaus, neįkainuojamą dovaną – Žalgirio arenos pradžios statybos aktą  su  miesto savivaldybės  mero, Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus, LR Ministro Pirmininko, LR  krepšinio federacijos prezidento Vlado Garasto, architekto Eugenijaus Miliūno ir UAB „Vėtrūna“ valdybos pirmininko parašais.

Muziejaus direktoriui P. Majauskui Padėkos raštą TS-LKD bendrijos Kauno skyriaus vardu įteikia Zigmas Tamakauskas

        Muziejuje vyksta ir įvairios parodos.  Minint  įžymaus ilgųjų nuotolių bėgiko, 1941 metų Birželio sukilimo dalyvio ir mano  nepamirštamo buvusio mokyklos metais kūno kultūros mokytojo Alfonso Vietrino 100-tąsias gimimo metines, muziejaus lankytojai čia galėjo išvysti muziejaus direktoriaus  Prano Majausko iniciatyva  jam surengtą parodą. Įdomu pažymėti, kad A. Vietrinas, artimųjų pramintas „Vėju“, 1942 metais laimėjo trijų kilometrų bėgimo rungtį prieš Vokietijos maratono čempioną Vėberį, sukeldamas tuometinės okupacinės valdžios sąmyšį. Būdamas Lietuvos patriotas, Alfonsas Vietrinas  išgelbėjo nuo abiejų okupantų Lietuvos sportininkų trofėjus, saugotus  Kūno kultūros rūmuose. Dabar šis sportininkas, garsinęs Lietuvos vardą,  ilsisi Viešpaties ramybėje Panemunės kapinėse.

Savo Padėkos raštą muziejaus direktoriui įteikė LR Seimo narys Paulius Saudargas

         Ilgai atmintyje turėtų išlikti  vadinamo „ringo džentelmeno“ įžymaus Lietuvos boksininko  Algirdo Šociko ekspozicija, kurios nuotraukose matome  jo įspūdingą pergalę prieš Rusijos reprezentacinį  galiūną Nikolajų Karaliovą.  Lietuvio sportininko laimėjimas prieš   Rusijoje vadintą  „nenugalimą “ Karaliovą, daug kam sukėlė pasididžiavimą savo tėvyne Lietuva, jos sporto pasiekimais.  Pasididžiavimą  savo šalimi kelia žvelgiant  ir į mūsų krepšininkų šlovės istorijos nuotraukas, į jų iškovotus prizus, į mūsų  lengvaatlečių pasiekimų atspindžius.

        Muziejaus vadovas Pranas Majauskas ypač džiaugiasi  1988 metais LTOK atkūrimo darbo grupės vadovo,  ilgai Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui vadovavusio, buvusio LTOK prezidento  Artūro Poviliūno  dovana – jo gautų  apdovanojimų ir sportinių  trofėjų kolekcija.

Iš popieriaus lakštų – angelų skrydis

      Su dideliu įdomumu apžiūrėjome ir gyvai pateiktas  Lietuvos cirko istorijos,  ledo ritulio ir kitas ekspozicijas.

      Paskui susėdę prie stalų  jaukioje, papuoštoje Vytauto Didžiojo portretu    salėje,    kalbėjomės apie advento turinį, apie krikščioniškų tautinių vertybių išlaikymo būtinumą, jų gyvybingumo  išsaugojimą. Artėja Kalėdos. Jos  turėtų prasidėti ne reklamų išblizgintų  parduotuvių vilionių vitrinose,  ne pirkinių pripildytuose  vežimėliuose, o mūsų širdyse, atsakingose už mūsų dvasinės kultūros likimą.

LR Seimo narys Paulius Saudargas ir Vilniaus savivaldybės tarybos narė, buvusi žurnalo „Apžvalga“ redaktorė Goda Karazijaitė

      Jau kelinti metai iš eilės bendrijos veikli narė  Jūratė Rakauskienė organizuoja šventinių angeliukų iš popieriaus lakštų karpymą. Baigiantis pokalbiams, tokio darbo ėmėmės ir čia.  Angeliukai, sušildyti mūsų širdžių kaitra,   Kalėdų švenčių išvakarėse  bus dalinami gatvėje sutiktiems žmonėms, linkint jiems šviesos, taikos, meilės, ramybės bei palaimos. Tikimės, kad bus geras jų skrydis.

Iš buvusių garsių sportininkų – Prano Majausko ir Gedimino Budniko rankų taip pat išskris į žmonių širdis kalėdinio gerumo angelai

       Malonu, kad šioje mūsų parengtoje advento pažintinėje popietėje dalyvavo ir svečiai iš Vilniaus – Lietuvos Respublikos Seimo narys,  LKD bendrijos pirmininkas Paulius Saudargas, Vilniaus savivaldybės tarybos narė Goda Karazijaitė ir žinomas folkloro dainininkas Jonas Volungevičius.

Angelų choro giesmė…

     Darbščiam Lietuvos sporto  muziejaus direktoriui Pranui Majauskui – dvasinės olimpinės ugnies nešėjui, Naujųjų metų dieną žengsiančiam į savo garbingo asmeninio jubiliejaus šventę,   linkime  dar daug gražių kūrybinių žiedų, kuo geriausios sveikatos, Dievo palaimos  jo kilnaus darbo bare, renkant ir saugojant mūsų didžios  istorijos žiupsnelius.

Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra