Žemės ūkio „žalinimo“ kailyje – Europos Parlamento kairiųjų iniciatyva žemdirbiams neriama kilpa

Autorius: Data: 2012-09-20 , 15:45 Spausdinti

Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos bei maisto saugos komitete balsuota dėl dviejų žemės ūkio politikos dokumentų, reglamentuojančių paramą Europos ūkininkams tiesioginėmis išmokomis ir iš paramos kaimo plėtrai Europos žemės ūkio fondo.

Europos liaudies frakcijos (ELP) nuomonę Aplinkos apsaugos komitetui rengusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pastebi, kad aptartose komiteto nuomonės projektuose didžiausias dėmesys skirtas Europos Komisijos pasiūlymams dėl taip vadinamų „žalinimo“ priemonių.

„Lietuvos ūkininkai, kuriems Komisijos pasiūlymas nepriimtinas visų pirma dėl tiesioginių išmokų dydžių, nepritarė ir daugeliui Komisijos pasiūlymų dėl žalinimo priemonių, teigdami, jog tai būtų dar viena papildoma administracinė našta, kuri vargu ar duotų apčiuopiamos naudos“, – Aplinkos apsaugos komitete vykusių debatų metu ne kartą akcentavo R. Morkūnaitė.

Pasak europarlamentarės, nors pati Komisijos pozicija, jog žemės ūkyje būtina skirti daugiau dėmesio aplinkos apsaugai, yra teisinga, diskusijų Aplinkos komitete metu taip pat išryškėjo nuomonės, jog kai kurių EP narių bei dalis pačios Komisijos siūlomų žalinimo priemonių neproporcingai riboja ūkininkų veiklą ir dažnu atveju dubliuoja jau egzistuojančias bei taikomas aplinką tausojančias priemones.

Panašios nuomonės laikytasi ir antradienį, 2012 m. rugsėjo 18 d., EP narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos rengtuose klausymuose, kur pristatytos Baltijos šalių ūkininkams rūpinčios problemos.

„Deja, Aplinkos komitetas patvirtino nuomonę, palaikančią, o kai kuriais atvejais – net sugriežtinančią Komisijos siūlomus taikyti apribojimus užsiimantiems žemės ūkio veikla“, – apgailestavo R. Morkūnaitė ir išreiškė viltį, kad galutinio balsavimo EP žemės ūkio komitete metu situacija bus vertinama blaiviau ir bent dalis kairiųjų iniciatyva Aplinkos komitete priimtų kraštutinių apribojimų bus atmesti.

EP archyvo 2012 m. nuotr

Nuotraukoje: R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra