Žemės dienos renginiai Dzūkijos nacionaliniame parke

Autorius: Data: 2012-03-21 , 09:32 Spausdinti

2012 m. kovo 20 d. – Žemės dienos proga – į Dzūkijos nacionalinio parko Lankytojų centrą Merkinėje rinkosi Merkinės pagrindinės mokyklos moksleiviai su plakatais, piešiniais ir atvirukais raginančiais mylėti ir saugoti Lietuvos gamtą.

Renginio organizatorius Mindaugas Lapelė pristatė naująją ekspoziciją, bylojančią apie žmonių gyvenimą gamtoje upių upelių ir miškų prieglobstyje. Parko darbuotojai Vincas Slavickas ir Evaldas Klimavičius vaikams parodė Eugenijaus Drobelio sukurtą filmą „Kai teksi kurtiniai“ ir pasakojo apie gamtosaugininkų darbą.

Onutė Grigaitė ir Laima Saviščevienė karusele besikeičiančias moksleivių grupeles priiminėjo Parodų salėje, kur jiems buvo pristatyta Jono Gregoravičiaus meno dirbinių ekspozicija, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vėliavų kolekcija ir Rūtos Indrašiūtės keramikos darbų paroda „Molinės ganyklos“. Renginys tęsėsi dvi valandas, bet moksleiviai nenuobodžiavo. Apsilankę keramikos parodoje moksleiviai gavo užduotį suskaičiuoti kiek augalų ir gyvūnų keramikė R. Indrašiūtė panaudojo dekoruodama savo keramikos darbus gamtos ir žmogaus gyvenimo siužetais. Mokiniai, konsultuojami O. Grigaitės, vardais iš Rūtos Indrašiūtės „Molinių ganyklų“ pašaukė 41 augalą ir 41 gyvūną. Dr. O. Grigaitė, apibendrindama moksleivių įspūdžius į atsiliepimų knygą parašė: „Tai iš tiesų Rojaus sodas – mūsų žemė Tavo širdy ir darbuose!…“

Žemės dienos renginiuose dalyvavo ir pagal ES programą „Veiklus jaunimas“ (Europos savanorių tarnyba) į Parką savanoriais atvykę padirbėti Mariano Salimbene iš Italijos ir David Martin Gallego iš Ispanijos (Katalonijos). Davidas moksleiviams sakė, kad jis irgi labai myli gamtą, kuri iš šalies žiūrint yra labai stipri, bet iš tiesų be galo trapi, pažeidžiama ir prašė vaikų išmokti ne tik džiaugtis gamtos grožiu, bet ir išmokti ją saugoti.

Parengta pagal DNP informaciją

A. Černiausko nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: V. Vyšniauskas ir M. Lapelė pasakoja vaikams apie Lietuvos vandenų žuvis

Parkai , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra